צרפת

טיולים חוזרים ונשנים במחוזות שונים בדרום צרפת – גרמו לי להתאהב. לאן שפונים במרחב הזה מוצאים פנינים של טבע, כפרים עתיקים בראשי גבעות, ערים המספקות עניין ואפשרויות בילוי, גידולים חקלאיים מגוונים כמלוא העין, שווקים צבעוניים, קולינריה, מערות רבות רושם והיסטוריה עשירה הניכרת באתרים בלתי רגילים.

יש לי היכרות קצרה יותר גם עם מחוזות אחרים בצרפת וכמובן עם פריז. צרפת היא אינסופית באפשרויות הטיול שלה. יש בה לא מעט אטרקציות גדולות אבל גם פוטנציאל לטיולים נינוחים לאורך נהרות או דרכי יין, כפרים מנומנמים ומחוזות פחות תיירותיים. 

אני מציעה יעוץ לטיולים ברחבי דרום צרפת. אוכל לעזור גם בתכנון הדרך אל הדרום או ממנו. 

אם אתם רוצים "להדרים" ולא יודעים מאיפה להתחיל או על מה לוותר, איך לתכנן מסלול ממצה ומדויק, איך להתאים פעילויות לימי השבוע, מה לעשות עם ילדים, איך לטייל בתחבורה ציבורית, אשמח לתת לכם מענה.

זיוה: 052-374-1683

בנוסף, אני מזמינה אתכם לקבוצת הפייסבוק שפתחתי על דרום צרפת ביחד עם נטלי, קולגה נהדרת. תמצאו בה רעיונות רבים ותקבלו תשובות מקצועיות ורציניות לשאלות.

דרום צרפת בקבוצת הפייסבוק שלי

פרובנס

הקלאסיקות של פרובנס נהדרות אבל בעיני אין כמו הכפרים הפחות מוכרים שבהם ניתן למצוא פנינים או סתם כיכר קטנה מוצלת וסטודיו של בעל מלאכה באווירה נעימה, נטולת המוני התיירים.

שימו לב לענק של פרובנס, הלוא הוא הר ונטו. הכפרים סביב ההר נפלאים. סביב קניון ארדש יש מערות מרהיבות ומרתקות. עיירות הקרמיקה שכתבתי עליהן נמצאות טיפה מחוץ לפרובנס אך ניתן לשלבן מלינה במערב פרובנס. והטבע… יש בפרובנס גם טבע מפתיע המאפשר נשימה בין הכפרים היפים והעיירות.

לטייל בפרובנס בתחבורה ציבורית, פוסט שכתבתי לוואו פרובנס, הבלוג של נורית גאון – מדריכה מקומית בפרובנס

הריביירה הצרפתית

אין על ערי הריביירה. ניס אקזוטית, מרתקת, חמה וצבעונית. אך שימו לב לעובדה שהרי האלפים מתרוממים ממש מכאן, ובמרחק קצרצר מהים התיכון מתנשאים הרים דרמטיים למדי. אל תוותרו עליהם כשאתם באזור.

מטיילים עם ילדים ובני נוער?

מונקו – אחות קטנה של צרפת