קניון ורדון – הפנינה של פרובנס הגבוהה

נהר הורדון נובע בהרי האלפים ויורד לפרובנס באזור פרה-אלפיני. במאה הקודמת נבנו לאורכו כמה סכרים וכיום אגמי הסכר הם יעד לפעילות אינטנסיבית בקיץ. אבל הקטע המרהיב ביותר הוא זה שבו הנהר זורם בקניון צר, עמוק ודרמטי.

לקריאה »

טיול עם ילדים בליסבון

ליסבון מציעה הרבה אטרקציות לכל המשפחה, אבל המרכז ההיסטורי של העיר מהווה אתגר למשפחות. איך אפשר לטייל בסמטאות היפות בלי קיטורים ובלי תסכול? הנה כמה רעיונות.

לקריאה »

לעולם בעקבות השמש, טיול באלגארב

טיול במחוז הדרומי של פורטוגל, אלגארב, נעים מאוד בחורף ותוסס בקיץ. בטיול חורף פגשתי חסידות שבחרו להישאר באזור החמים, נסעתי ברכבת בין פרדסים, טיילתי לאורך חופים מרהיבים ומצאתי הרבה אסתטיקה ועניין בערים.

לקריאה »

ליסבון קצת אחרת

כל המקומות שלא חייבים לראות אך הם אלה שעשו לי את החופשה ליסבון יפה ופוטוגנית. אין מה לומר. הרחובות התלולים, הקרוניות העתיקות המטפסות בהם, התצפיות

לקריאה »

פינת צרפת איטליה

אשליות, אשליות רבות בשירו של נסים סירוסי הן רובן אינן מתקיימות, אך בפינה הזאת על פני הגלובס, במפגש שבין שתי הענקיות, צרפת ואיטליה, הן מתקיימות

לקריאה »

טיול אביב באלבניה ובצפון מקדוניה

טיול אביב בדרום אלבניה ואגם אוחריד שבצפון מקדוניה משלב בין ערים עתיקות, פסגות מושלגות, מים זורמים ומרבדי פרחים. אלבניה היא ארץ מרתקת ומכניסת אורחים עם עבר סוכר והווה רגוע ומזמין..

לקריאה »

השווקים של פרובנס

השווקים בפרובנס הם חגיגה של טעמים, ריחות וצבעים. יום השוק הוא גם מפגש בין אנשים ומקום בילוי. במקומות רבים זוהי חגיגת רחוב. בפוסט תגלו היכן מתקיימים השווקים היפים ומהם ימי הפעילות הקבועים שלהם.

לקריאה »

ארטוגט – מיזם של יצירה ואמנות ברוח הקיימות

הוא היה פעם בית קולנוע ואחר כך קופת חולים מאוחדת וגם בית כנסת – בית ישן מפעם עם מרצפות טרצו, מסדרונות צרים ומבוך של חדרים. עכשיו הוא "ארטוגט" – מוזאון לאמנות ובית לקהילה ברוח הקיימות. המוזאון מלא בחפצים שנאספו מעזבונות, חפצים ופריטים שאין להם דורש או שנאספו ממחסנים, מהרחוב ואף מהזבל.

לקריאה »

פריחת הלבנדר בפרובנס

הלבנדר הוא הזהב הסגול של פרובנס. בעונת הפריחה מגיעים אנשים מקצווי תבל לראות את המראות ולחוות את העונה היפה. מתי זה קורה, איפה כדאי לבקר ומתי מתקיימים פסטיבלי הלבנדר

לקריאה »

מנצ'סטר – קבוצת כדורגל או כוורת דבורים?

מנצ'סטר אינה לונדון אך יש בה שפע של מוקדי עניין והיא צבעונית מאוד גם בהיבט האנושי.
הקרבה לשדה התעופה היא יתרון עצום המאפשר למצות את הזמן. משתלם להגיע אליה גם לחופשה בת שבוע בזכות אפשרויות היציאה הרבות ממנה, ואם אתם עכברי עיר אפילו ליותר מזה.

לקריאה »