מי אתן קוקשי, שרובובו וקרקורי?

השמות המצטלצלים בצליל משעשע: קרקורי, שרובובו וקוקשי הם שמותיהן של בובות מסורתיות, שכל אחת מהן שונה מהאחרת ולכל אחת מקורות אחרים, יעוד אחר ונסיבות היווצרות שונות. ביחד הן משרטטות עוד חלקיק מהפסיפס של יפן.

להמשך קריאה »

בוקר טוב בולגריה

טיול במרכז בולגריה חשף בפנינו פנים שונות של המדינה. שמרנות ומסורת מול ביטויים עכשוויים ועדכניים, פולקלור מקומי מול פזילה אל העולם הגדול – את הכל מצאנו על הקירות.

להמשך קריאה »

מערבה מכאן, עומדים צוקים

מבט במפה של נורווגיה מראה רצועת חוף ארוכה מאוד ולאורכה אלפי איים. בחרנו באיי סולונד, קבוצת האיים המערבית ביותר בנורווגיה היושבת בפתח הסוגנה פיורד, כתחנת דרך משמעותית בטיול.

להמשך קריאה »

בדרך ישנה חדשה

שנת תש"פ נפתחת עם כמה חידושים ושינויים בשמתי לב. לרוב אני מספרת על מקומות ועל אנשים אחרים. הפעם אני משתפת בדברים שקורים אצלי ובדרך שעברתי מפתיחת הבלוג ועד היום.

להמשך קריאה »

המסע סביב הפיורד

נורווגיה יפה דרמטית ומלאת הוד בכל פינה ומכל זווית. מים זולגים מההרים, נהרות, אגמים ופיורדים זרועים בין ההרים. בטיול הזוגי שלנו לנורווגיה בחרנו להקיף את הפיורד הגדול מכולם, הסוגנה פיורד, מכתה שיותר זוויות וכיוונים.

להמשך קריאה »

איזה מן מטיילים אתם?

או למה לא כדאי לאמץ מסלול שמישהו שלח לכם בפייסבוק יש מי שאוהבת אמנות רחוב ויש מי שמעדיפה שביל בהרים. אחת נמנעת מנסיעות ארוכות, ואחת

להמשך קריאה »

צפייה בדובים בטבע ברומניה

דובים חיים בכל רחבי הרי הקרפטים. רומניה השכילה לשמור על אוכלוסיית הדובים שלה. יש כמה אפשרויות לצפייה בדובים ברומניה. אחת המעניינות והמרגשות היא בטבע בסיור מודרך.

להמשך קריאה »

טיול בתחבורה ציבורית בריביירה הצרפתית

הריביירה הצרפתית היא אזור עשיר בנופים, בהיסטוריה, באמנות ובפעילויות לכל גיל. עיר הבירה שלה, ניס, היא גם יפה וגם מהווה מרכז גדול של תחבורה ציבורית לכל האזור. אין כמו לטייל בריביירה הצרפתית בלי הסטרס מפקקי התנועה ובלי לחצים של מציאת חנייה.

להמשך קריאה »