לזוז קצת מהמרכז

הבת שלי נוסעת בקרוב לפריז (אם תישאר צהובה או כתומה, אם לא יחולו הגבלות חדשות, חמסה-שום-בצל), והיא רוצה ללון במקום מרכזי. אני לא מתווכחת, רק אומרת שלנתי פעם ברובע העשרים והיה ממש נחמד.

באותו טיול המשכנו ללונדון (אז, כשעוד טיילנו בין שתי ערים. כיום לא אעשה את זה גם אם יתהפך העולם) ונסענו אליה כל בוקר מווינדזור המקסימה. לפעמים לישון ליד זה רווח המאפשר להכיר עוד מקום תוך שיפור התנאים או המחיר.
.
פעם לנתי בעיירה ההולנדית Weesp שמדרום לאמסטרדם אחרי ארבעה לילות בעיר עצמה. טיילתי עם הבת. היא היתה אז נערה מתבגרת והעיר עניינה אותה. הרעיון היה לבלות ימים רבים ככל האפשר באמסטרדם ולצאת ממנה לטיולי יום פה ושם. אבל מחירי הלינה בעיר היו בלתי אפשריים אז אחרי כמה לילות זזנו קצת הצדה.
זה היה השיחוק הכי גדול שלי בקטע של "לזוז קצת מהמרכז" כי העיירה וויספ מקסימה ביותר, התחבורה ממנה לאמסטרדם מעולה, ובכלל וויספ יושבת בצומת של תחבורה כולל קו ישיר לשדה התעופה.
.
נכון, יש לזה חסרונות. צריך להוסיף לחשבון יום הטיול זמן נסיעה וגם לזה יש עלות. יש בזה ויתור על חיי הלילה בעיר הגדולה, ואין אפשרות להניח שקית קניות בדירה באמצע היום. בטיולים שבהם פחות ממהרים זה עשוי להיות רווח בכל המובנים. אפשר גם לחלק את הזמן בין המרכז לפריפריה, ליהנות לזמן קצר מלינה במרכז העניינים ולהוסיף עוד כמה ימים במחיר נח יותר בפריפריה. אם אתם כמוני, אוהבים לטייל לאט ומעוניינים למתוח את מספר ימי הטיול ככל האפשר, זה פתרון מעולה בשבילכם.
.
גילוי נאות:
כשהעליתי את הנושא בקבוצת הפייסבוק טיולים בראש טוב הדעות היו חלוקות. רבים טענו שהם מוכנים לשלם יותר כדי ללון במרכז העיר. יש כאלה שאוהבים גיחות קצרות או שמוגבלים לחופשות קצרות בלבד בגלל מספר מועט של ימי חופש או ילדים קטנים הנשארים בבית. אנשי החופשות הקצרות אינם רואים את היתרונות שבמתיחת ימי הטיול. ויש כאלה שפשוט אוהבים את הקטע הזה של היציאה מהמלון הישר אל הרחוב ההומה.
נובמבר 2021
וויספ, הולנד
ווייספ