קיימות

בדף הזה אני מנסה להתמודד עם המילה הגדולה הזאת – מה בעצם היא אומרת ואיזה היבטים היא מכילה. בהמשך יש התייחסות לתקופת הקורונה והעולם שלאחריה, ובעיקר פוסטים שנוגעים בהיבטים שונים של קיימות. 

תיירות בעידן שאחרי הקורונה - איך היא תיראה

איך יראה היום שאחרי הקורונה? האם היא תשאיר מורשת לעתיד? השגרה שלנו כעת חלקית כל כך, וקשה להעריך אם תהיה לה השפעה לאחר שימצא החיסון. זו חידה גדולה וגם אני לא מעזה להתנבא. אני יכולה לומר רק מה הייתי רוצה שיקרה.

הייתי רוצה לראות תיירות המהווה חלק מרכזי בהבראה של הכלכלה העולמית אבל באופן שאינו מנקר עיניים. הייתי רוצה לראות יותר סקרנות לסביבה ופחות מיקוד ב"חיים הטובים", שזה צד חשוב בחוויה של הטיול אבל אני חושבת שצריך להיזהר בו. הרי כשימצא החיסון יהיו בינינו שלא יוכלו לטייל. כבלוגרית חשוב לי להביא עולם לקוראים ולא להתהדר בו. הייתי רוצה שהמשבר יצמיח תיירות בת-קיימא הרואה את עצמה מחויבת הן לשימור הטבע והן לאנשים ולקהילות באזורי התיירות.

אני ממליצה לקרוא את הראיון שערכה מיכל בן ארי מנור בבלוג רואה עולם עם דר' אסנת ברושי חן על תיירות בעידן הפוסט קורונה

הפוסטים מכאן והלאה מחולקים לשתי קטגוריות. הניסיון להפריד בין סביבה לבין התרבות המקומית הוא לעתים מלאכותי, אבל ניסיתי לערוך כאן קצת סדר.

עוד על סביבה ואקולוגיה - פוסטים אורחים

מהבלוג המטייל הצוחק של ערן ברימן

ערן מטייל עד קצות עולם בעקבות אהבתו לבעלי חיים

 

השפעת ההתחממות הגלובלית על דובי הקוטב

מהבלוג אפקים מטיילים של משפחת אפק

ינינה ומשפחת אפק כותבים הרבה על אקולוגיה. הנה כמה דוגמאות:

מתוק מדבש – מה היינו עושים ללא דבורים

התחלות חדשות – צבי ים יוצאים אל העולם

לא שייט תענוגות – הפלגת מחקר ימי בחופי הים התיכון

קיימות מתייחסת גם לצד האנושי: המטיילים והחברות המארחות

כשאנחנו מתענינים בתרבות המקום שבו אנו מטיילים אנו עוזרים לשמר אותה. בביקור במוזיאון מקומי המספר את סיפור האזור אנו הקהל של הסיפור. כשאנחנו יוצאים לסיור או משתתפים בסדנה אנו חווים חוויה, לומדים משהו חדש וזוכים למפגש אנושי. המדריכים שלנו מקבלים תחושה של ערך לעשייה שלהם וכמובן גם שכר. יש משהו מאוד הדדי בפעילויות האלה. זהו הצד החברתי והאנושי שבתפיסה של התיירות בת-הקיימא.

כתבתי הרבה על תרבות מקומית בשנות הפעילות שלי. המבחר כאן חלקי.