ספרד

ספרד עוד מחכה לי שאחקור אותה באופן משמעותי. הנסיבות שבהן ביקרתי בה היו "על הדרך", ויצא שנכנסתי אליה בדלת האחורית. שלא במתכוון התחלתי מטיולי המתקדמים. מובן שארצה לטייל בה בעתיד ולהתחיל מ"הדלת הראשית", אבל בינתיים נולדו מהנסיבות האלה פוסטים על פינות מקסימות מחוץ למסלול השחוק.

טיול אחד היה בפינות חמד בקטלוניה, וכתבתי עליה שלושה פוסטים. פעמיים יצאתי ממדריד לכיוון פורטוגל עם רכב, ומהמחקר הקטן שערכתי על הדרכים הלוך ושוב למדתי את הדברים הבאים:

  1. סביב מדריד יש כמה ערים ששוות ביקור. אנחנו הקדשנו כמה שעות לסגוביה בדרך חזרה מאחד הטיולים לפורטוגל. היא נהדרת וכתבתי עליה כאן. בטיול האחרון היינו לילה ויום מלא בטולדו היפה והמעניינת. אפשר לבקר גם ב-Avila המוקפת חומה מאסיבית ובה 88 מגדלי שמירה ואפילו ב-Cuenca "התלויה" בפתחו של קניון. אם מישהו מתכנן שהות ארוכה במיוחד במדריד ויציאות ממנה לכל היעדים האלה, זו אפשרות ששווה לקחת בחשבון.
  2. בדרך ממדריד לצפון פורטוגל מתבקש לבקר בסלמנקה
  3. בדרך לליסבון יש כמה נקודות עצירה: Trujillo, Merida ו-Badajoz. כל אלה הן במרחק כלום מנתיב הנסיעה. סטייה טיפה גדולה יותר היא ל-Caceres שכנראה שווה מאוד ביקור.
  4. בטיול האחרון יצאנו ממדריד לכפרים במזרח מרכז פורטוגל וכדי שהנסיעה תהיה משמעותית ולא משעממת הארכנו אותה קצת ונסענו דרך אווילה ועמק חרטה. על עמק חרטה כתבתי בפוסט "לטייל בלי לטייל בספרד ופורטוגל".

שווה להציץ

עוד סיפורים מעניינים על קטלוניה. אם פתחתם ונתקלתם בסיפורים על איטליה, צרפת או טימבוקטו, זו לא טעות. גלגלו בסבלנות עד שתגיעו לקטלוניה.

כמו כן, טרם סיפרתי על יום טיול בחירונה היפה שלה רובע יהודי שמור, שקט ויפה וחומה שניתן לטייל עליה. בחודש מאי מתקיים בה פסטיבל פרחים נהדר. פינות ברחבי העיר מקושטות בפרחים ובמיצבי פרחים יצירתיים ומעוררי דמיון.

מידע על פסטיבל הפרחים של חירונה (ג'ירונה בפי הקטלונים)

כמו כן, בעיירה פלפרוג'ל נחגגות כמה מסורות אביב בחודש מאי. למבקרים בקוסטה ברווה בתקופה הזאת שווה מאוד לאסוף את המידע הרלוונטי.

מסורות אביב בפלפרוג'ל (קוסטה ברווה)