הולנד

הולנד היא כמו גלולת ציפרלקס. אנשים מתגלגלים בה באופניים. סירה שטה לאטה בתעלה. גשר נפתח כמו בציור של ון גוך. וילונות תחרה לבנים בחלונות. בתים מלבנים אדומות משקרים חמימות. בקיץ הגינות פורחות, ומים, מים, מים – בכל מקום.

הולנד הכפרית נראית פסטורלית ומסורתית אך היא גם מדינה מודרנית, מתקדמת וליברלית. הניגוד הזה הוא אחד הדברים המעניינים, וההתמודדות עם המים היא נושא מרתק בפני עצמו. כמה עצות פרקטיות תוכלו לקרוא בתחתית העמוד הזה, ולפני כן, קיפצו על אופניים או אל סירה ובואו לטייל אתי קצת בהולנד בפוסטים שכתבתי.

הנה כמה דברים פרקטיים לתכנון טיול בהולנד

כדאי לדעת שבהולנד יש תחבורה ציבורית מעולה שבמעולות. קל ונוח לטייל בה בתחבורה המקומית. הסבר על כך כתבתי בפוסט "שתי דירות, הרבה מדרגות, כרטיס אחד חכם והופעה אחת אל זמנית". מאידך, גם הכבישים בהולנד טובים ונוחים לנהיגה, השילוט ידידותי, ובאפון כללי הכל מעורר קנאה. כתמיד אני בעד שילוב של כלי תחבורה שונים בטיול, וגם כשמטיילים ברכב שווה לתת לרכב לנוח מדי פעם ולהיעזר בחלופות שיתנו לכם גם חוויה המחוברת יותר למקום.

דוגמאות לחוויות תחבורה בהולנד:

Warwebus – שייט בין רוטרדם לדורדרכט, המאפשר להכיר את שתיהן

שייט ורכיבה באופניים בנהר וכט ואגמי לוסדרכט

מוזמנים להתייעץ אתי על תחבורה ציבורית בהולנד. כך טיילתי במדינה הפסטורלית הזאת.

052-374-1683

.

אז יש תחבורה טובה אבל לפעמים נח להיעזר באחרים, והזדמן לי להכיר הרבה ישראלים החיים בהולנד ומציעים שירותים נהדרים למטיילים:

רחלי לביא דגן יכולה לייעץ ולכוון אתכם ליעדים נפלאים ופחות מוכרים. היא גם תעזור לכם בתכנון הטיול או תעבור על התכנית שהכנתם, ואם תבקשו היא תיקח אתכם לטיול לא שגרתי בשווקי עתיקות ב"הולנד האחרת".

ענבל טור שלום היא צלמת ומדריכה מקצועית. יש לה מגוון סיורים באמסטרדם להציע לכם בנושאים ייחודיים, כולל סיור המוקדש לצילום. ענבל עוסקת גם בתכנון טיולים באמסטרדם ובהולנד.

גיא קוטנר וליעד שניידר מחברת ווי אר אמסטרדם הם "החבר הכי טוב" של הישראלים באמסטרדם. הם יסיעו אתכם משדה התעופה, הם יציעו לכם שייט בסירה שקטה עם הרבה בירות וחברה טובה, סיור לחיטהורן ועוד. תקראו את הפוסט על "החבר הכי טוב" של הישראלים באמסטרדם. 

אני אוכל לסייע לכם הן בתוכן הטיול והן בנבכי התחבורה.