עיניים קטנות, מסתכלות וחוקרות, מציירות לי את כל העולם

תכניות ל-2019

 

בודפשט בסוף החורף וראשית האביב

חג פורים עבר עלי בבודפשט. הדבר הכי פורימי שראיתי הוא חגיגת סט פטריק הנחגגת בבודפשט ב-17.03 (כמו באירלנד וברחבי העולם) בפארק Szabadsag. טיילתי עם שתיים מהבנות שלי והיו לנו ימים של כיף ביחד. המקומות הידועים הם אכן המרגשים ביותר, אם זה הנוף מבודה, השייט בנהר בשעת חשיכה כשכל הגשרים והמונומנטים מוארים, הרחצה במרחצאות, ובאופן אחר ולא ברצף של אותו הקו גם הביקור בבית הכנסת הגדול. גם אם אתם אפיקורסים גמורים (וגם אני בסה"כ כזאת) אני ממליצה שלא לוותר. ההדרכה הניתנת שם משובחת והחוויה מרתקת ומדברת אל כל הזרמים והשקפות העולם. חוויות נוספות כבר עלו לבלוג ובהמשך אני מקווה להעלות עוד. 

טיול בלוגרים בווילנה

באמצע אפריל יצאתי ביחד עם עוד בלוגר ושלוש בלוגריות לווילנה. הוזמנו לשם על ידי לשכת התיירת של העיר. הסיור היה אינטנסיבי ומרתק. וילנה יפה ונעימה מאוד. זו עיר בירה לא גדולה אבל יש לה הרבה מה להציע: אוכל טוב, אזורים מתחדשים ובהם שפע של אמנות רחוב מגוונת ויצירתית, מבחר מכובד של מוזיאונים והיסטוריה לא פשוטה. הזווית היהודית נוכחת מאוד בווילנה ובאופן מפתיע לתרבות היידיש עדיין יש מקום בעיר. פרט לסיורים המרתקים שחווינו ביקרתי בשני מוזיאונים, המוזיאון לאמנות בת זמננו שהוא חדיש חדש, והמוזיאון היהודי שהוא עשיר, מרתק ומרגש. גם בו יש אמנות, והוא מציג את העבר העשיר שהיה ונעלם בכל מיני אופנים. הפוסטים על וילנה יעלו בקרוב.

נורווגיה לקראת סוף הקיץ

מחכה לי במגירה כרטיס טיסה לברגן לאוגוסט. כבר זמן רב מתחשק לי להתחיל לגעת בתרבות הנורדית וגם ליהנות מהיופי הגדול הזה שמטיילים מדברים עליו. אני נוסעת עם בן הזוג שלי ומתכננת טיול פיורדים אבל בדרך שלנו, וזה אומר שלא יהיה מסע דילוגים בין כל הפיורדים ש"חייבים" לראות ובין כל הכבישים המסומנים ככבישי נוף לאומיים. מי שמצפה לזה יכול לקרוא מסלולים בעשרות דיווחים שכבר קיימים במרחבי הרשת.

אני מחפשת גם את החוויה המקומית, את השהות הטיפה יותר רגועה במקומות שבהם נבחר ושילוב מגוון של מוזיאונים המגלים פיסה מהתרבות ומההיסטוריה, מסלולי הליכה קלים (לקשים אנחנו כבר לא ערוכים), קצת פיורדים, קצת הרים וקרחונים, קצת כפרים, עיר אחת (ברגן) קצת איים ונגיעה באזור החוף.

טיול שלכת בהרי רודופי, בולגריה

מצאנו תאריך לטיול קצר של כל המשפחה בסוכות, וזה מרגש אותי מאוד. היות שלפנינו ששה ימים לא מלאים ננצל אותם לאזור אחד. רכס הרודופי אינו הגבוה ביותר בבולגריה אבל הוא מכוסה יערות, ובחודש אוקטובר צפויה באזור שלכת יפה. העיר השנייה בגודלה בבולגריה – פלובדיב – משתלבת במסלול. פלובדיב השנה היא בירת תרבות אירופית, ואני סקרנית להכיר את מרכז העיר העתיק ואת רובע Kapana שנחשב ל"רובע אמנות" אפנתי.

באר שבע

החלטתי שאני לוקחת על עצמי פרויקט אחד משמעותי בישראל. באר שבע אינה נחשבת ליעד תיירותי אבל היא עיר גדולה וחשובה בישראל. היא בירת הדרום. יש בה גם אוניברסיטה וגם בית חולים, ועיר שיש לה את שני אלה היא עיר חשובה. אני יוצאת אליה בקרוב ומקווה להביא המלצות מעניינות. 

פעילות מחוץ למסך

אני מתחילה את השנה בהרגשה טובה ששלוש וחצי שנים של כתיבה (בקרוב – ארבע) הביאו לבלוג  קהל יציב והתעניינות הולכת וגדלה. אני מרגישה רצון להתחיל לצאת מהמסך וליזום מפגשים מעניינים, לפתח שיח של כותבים וקוראים ולשלב ביקורים באתרים לא שגרתיים. מניחה שדברים יתחילו לזוז בקרוב ואוכל לפרסם לוח אירועים.

מאחלת שנה מעניינת וטובה לכולנו

עודכן לאחרונה ב-17.04.19

כמה תמונות מיום שמש אביבי בעיירה סט אנדרה שבברך הדנובה צפונית לבודפשט

כמה תמונות מווילנה המעניינת והטעימה

גלילה לראש העמוד

שלום, אני שמחה שהגעת לכאן ומזמינה אותך להישאר.

אני כותבת לאנשים:

  • שמחפשים השראה לטיול
  • שמתעניינים בתרבות המקומית
  • שאוהבים לגלות פינות נחבאות

שלום, אני שמחה שהגעת לכאן

האם נאה ביתי בעיניך?

בואי שבי אתנו, ובוא גם אתה :)

דילוג לתוכן