על יופי ועל פשטות, על אנשים ועל העולם מנקודת המבט שלי

תכנון טיולים ויעוץ למטיילים באירופה בדגש על תחבורה ציבורית

בטיול בתחבורה ציבורית מורידים הילוך

הרבה מים זרמו בנהרות אירופה מאז הימים שבהם אנשים היו נוסעים לעשר מדינות בשבעה ימים. כשהיו חוזרים המזוודה היתה נפתחת וטקס המתנות והמזכרות היה מתחיל: מגנט לשכנה, גלויות לדודים, מלחייה לסבתא ונעל אדידס לילד. 

האפשרויות גדלו, הנסיעות הפכו לזמינות יותר ורובנו נוסעים בכל פעם לעיר אחת או לאזור גאוגרפי אחד ואפילו לא למדינה שלמה. אנחנו לא עושים עניין ממתנות, ואם כבר שופכים כסף על שופינג זה בשביל עצמנו.

ועכשיו תחשבו על הורדת הילוך נוסף. תארו לכם איזה כיף זה לנוח שבוע בבקתה באגם ופשוט להיות, לשאוף את היופי, לטייל על שפת האגם, לשוט לצדו השני, לרכוב באופניים, ומדי פעם לנסוע למקום מעניין אחר. טיול בתחבורה ציבורית מתנהל אחרת מטיול ברכב.

אפשר לחוות בו חוויות נהדרות, לצאת מהערים ולטייל בטבע, אבל אי אפשר לשלב יעדים רבים ביום אחד וכל ניסיון לדחוס נדון בסופו של דבר לכישלון. זה לא אומר שהטיול פחות מוצלח. טיול בתחבורה ציבורית מאפשר ליותר אנשים לטייל באופן עצמאי ויש בו אלמנט של הרפתקה שקשה להשיג בבועה הנוחה של הטיול ברכב השכור או באוטובוס של הטיול המאורגן. 

הדוגמה של הטיול באגם היא אחת בלבד. יש דגמים שונים של טיולים גם למטיילים בתחבורה הציבורית. ברומניה סיימתי את ימי הטיול הראשונים בעייפות גדולה. הם היו אינטנסיביים מאוד. אחר כך הורדתי הילוך. כך שאפשר להתאים תכניות לכל מזג של מטיילים, לאופיים, לקצב המבוקש ולתחביבים האישיים. 

לקריאה נוספת:

למה לטייל בתחבורה ציבורית

איזה מן מטיילים אתם?

מה אני מציעה

אפשרות א': תכנון טיול

תכנון מלא של מסלול, ברכב או בתחבורה ציבורית, עם תכנים מפורטים המוצעים לכל יום מימי הטיול. התכנית שתקבלו כוללת רקע קצר על האתרים, שעות פתיחה, מחירי כניסה, דרכי הגעה, הערכות זמנים ומפות. יש התייחסות לתקופת השנה, לשווקים ולאירועים בתאריכים הרלוונטיים, לעוגנים חשובים בתכנית, לפעילויות ולאתרים שאותם אפשר להחליף ולשנות במהלך החופשה. יש מידע על כרטיסי הנחות אזוריים ועל היבטים ספציפיים ליעד ולמסלול. העבודה מתחילה לאחר שיחה בטלפון, היכרות הדדית וחתימה על חוזה.

המחיר – 100 ש"ח ליום טיול

.

אפשרות ב': שיחת יעוץ

שיחת טלפון ארוכה, שבה נשב מול מסכי מחשב, ובה אתן מענה על שאלות, אצייד בטיפים ובכלים שיעזרו לך לתכנן את הטיול בעצמך. השיחה יכולה לעסוק בהתלבטות לגבי היעד המתאים והתייחסות לנושא הטיסות או להתמקד ביעד שכבר נבחר. לפני שנשקע בשיחה ארוכה אשמע מהן השאלות שמעסיקות ונבדוק אם מתאים לנו להמשיך.

המחיר – 300 ש"ח

למי שעדיין אינו מכיר אותי אני מציעה לקרוא בדף שבו אני מספרת על עצמי ועל הבלוג. תמצאו שם הסבר גם על שיגעון התחבורה הציבורית שלי, מאיפה הוא נובע ומדוע אני מאמינה בו. 

למי שרוצה להציץ אל דוגמאות ליעדים – יש כאן כאן למטה בדף הזה, ולמעמיקים יש גם פוסטים רבים בבלוג. קחו את הזמן ותחליטו אם אתם רוצים להתקשר.

הגעתם להחלטה?

הנה מספר הטלפון שלי: 0523741683

וזהו המייל: ziva.samtilev@gmail.com

דוגמאות ליעדים

זו אינה תכנית טיול אלא רק הצגה מאוד כללית של יעדים נבחרים.

סודות שלמדתי

חבל דורדון, צרפת

צרפת נודעת ברכבות ה-TVG המהירות שלה, אבל באזורים מסוימים חסרה תחבורה לכפרים העתיקים ואפילו לידועים שבהם. חבל דורדון בדרום מערב צרפת הוא אזור נפלא לשוטטות ברכב בין הכפרים והגנים המרהיבים, הנהרות והמצוקים, הטירות ושפע האתרים הפרהיסטוריים. אבל גם מטיילים בתחבורה הציבורית יכולים ליהנות. למענם פיצחתי את סוד התחבורה של האזור.

טיול ברכב וטיול בתחב"צ יראה באזור הזה אחרת. הראשונים ילונו בעיירה סרלה לה קנדה האהובה או בקרבתה, והמטיילים נטולי הרכב יטיילו מבסיס בפריגה (Perigueus). אפשר להגיע מפריגה בתחבורה ציבורית לחלק מהאתרים הפרהיסטוריים של הדורדון כמו מערת לסקו וסלע סן כריסטוף אשר בו התגוררו אנשים במשך עשרות אלפי שנים. ניתן להגיע גם אל טירת הוטפורט וגניה המרהיבים ואל העיירה היפה ברנטום היושבת על מים. גם בסרלה אפשר לבקר (בלי לישון בה) ואפשר לקפוץ  אל עיר הקומיקס המגניבה אנגולם, שכבר אינה נחשבת לחלק מהדורדון אבל למי זה אכפת.

לפריגה עצמה יש מרכז עתיק, כמה שווקים ומגדל אחד מרשים שנבנה לאלה הגאלית וזונה. השבטים הגאלים ישבו באזור עוד מקדמת דנא. צרפת היתה גאליה, וכשהרומים הגיעו היא היתה גאלו-רומית. שרידי הווילה הרומית שנמצאו ליד מגדל וזונה נעטפו במבנה ייחודי  שתוכנן על ידי אחד מאדריכליה המפורסמים של צרפת – ז'אן נובל.

אה… ויש גם מרכז מסחרי ענק בשולי העיר עם מרכזי קניות גדולים.

פריגה
סלע סן כריסטוף

הפתעות שגיליתי

עמק אאוסטה, איטליה

לעומת צרפת שנודעת ברכבותיה המהירות, לאיטליה יש מוניטין של עיצומים ושביתות. אבל באופן מפתיע ניתן ליהנות בצפון מתחבורה ציבורית משובחת.

הידעת שבעמק אאוסטה היושב באזור מאוד גבוה של הרי האלפים, האוטובוסים מגיעים גם לעמקים המשניים שבהם נמצאים הכפרים היפים וההרים הגבוהים? מבסיס בעיר אאוסטה ניתן לצאת לטיולים בטבע, לעלות ברכבלים, לבקר בטירות ולטייל בכפרים עם גגות צפחה. קשה למנות את שפע היעדים, ולכן אציג רק דוגמאות של שלושה כפרים יפים שניתן להגיע אליהם בתחבורה ציבורית:

הכפר העתיק בארד (Bard) הוכר כאחד הכפרים היפים באיטליה. מעליו מתנשא מבצר ובו מעלית מיוחדת המעלה את המבקרים בין מפלסיו. במבצר מתקיימות תערוכות מעת לעת. זכיתי פעם לראות שם תערוכת אמנות משובחת.

גם הכפר Etroubles נמנה עם הכפרים היפים של איטליה. הוא יושב בדרך למעבר ההרים סט ברנדר הגדול המהווה גבול בין איטליה לשוויץ. רחובותיו של הכפר מלאים ביצירות אמנות, פרי מיזם המשותף לאיטליה ושוויץ.

הכפר Chamois היה מנותק מהעולם עד למאה העשרים. גם היום אין מכוניות בכפר והתחבורה אליו היא ברכבל. אחרי טיול בכפר אפשר להמשיך לעלות בגובה באמצעות רכבל כיסאות ולטייל בשבילים בהר. 

אגם הררי באזור מעבר סט ברנרד
דירת הנופש שלנו, עמק אאוסטה, צפון איטליה

חוויות שהרווחתי

חבל טרנסילבניה, רומניה

טיול בתחבורה ציבורית ברומניה דורש תכנון ומודעות גבוהה ללוח הזמנים ולאפשרויות, אבל למי שפתוח להרפתקה ההנאה מובטחת. ברכבת ברומניה חוויתי חוויה של סרט ישן בשחור לבן. הרכבת עצרה בכפר או עיירה, אנשים ירדו ממנה וחצו את המסילה (ללא מנהרה תת-קרקעית כמקובל היום). מישהו מהכפר הגיע לקבל את פני הבאים. כולם נופפו בידיהם והתחבקו. נהג הקטר המתין שהאחרונים יסיימו לחצות את המסילה והמשיך בדרכו.

יצאתי לסיור ביער לצפות בדובים בסביבת מחייתם הטבעית. ביליתי בערים הצבעוניות בעלות העבר הגרמני-סקסוני: ברשוב, סיגישוארה וסיביו. ביקרתי בטירת בראן, במבצר רשנוב ובכנסיות המבוצרות בכפרים פרז'מר ובירטן.

השם "כנסייה מבוצרת" אולי לא נשמע סקסי, אבל הוא מגלם תופעה ייחודית לאזור. הביצורים האלה נבנו להגנה על האיכרים הפשוטים, והם נמצאים במרכזי הכפרים.

הגעתי לעוד כמה מקומות יפים בטבע ובמרחב הכפרי ואפשר לקרוא על כך בבלוג. תכלס, אם אתם רוצים לטייל באופן דומה אני אדע להגיד לכם מתי צריך להזמין מראש ומתי זה לא נחוץ, מה הסיפור של האוטובוסים ואיזה קווי אוטובוס יעודיים יש לתיירים בעונת התיירות.

המחלקה השנייה ברכבת מברשוב לסיגישוארה, רומניה
הכפר רשינר ליד סיביו

זיוה רענן - 0523741683 - ziva.samtilev@gmail.com

יעדים נוספים

ארצות השפלה: הולנד, בלגיה ולוקסמבורג

איטליה: רומא, טוסקנה, ונציה והאגמים, עמק אאוסטה

שוויץ: האלפים הברניים, טיצינו, אגם ג'נבה, אפנצל

צרפת: ריביירה צרפתית, פרובנס, דורדון

אוסטריה: אינסברוק וחבל טירול

אנגליה: לונדון ואיסט ססקס (דרום אנגליה)

רומניה: טרנסילבניה (ברשוב, סיביו, סיגישוארה ומה שבינהן)

גרמניה: ברלין, ברנדנבורג וסקסוניה; עמק המוזל; מינכן ודרום בוואריה

פורטוגל: פורטו ועמק הדואורו; כפרים היסטוריים ברכסים ההרריים של מזרח פורטוגל (למטיילים ברכב); ליסבון וסביבתה

יוון: צפון יוון (למטיילים ברכב)

נורווגיה: ברגן והפיורדים המערביים

יש אזורים גאוגרפיים שטרם טיילתי בהם אבל צברתי ידע על מערכות התחבורה הציבורית שלהם, כמו למשל אומבריה, ונטו וקמפניה באיטליה, ברטאן והאלפים בצרפת, חבל דלמטיה בקרואטיה או קוטסוולדס ואזור האגמים באנגליה. לטיול באזורים אלה אני מציעה שיחת יעוץ. נשב מול מסכים ואתן לכם מידע וטיפים אשר יעזרו לכם להעמיד על הרגליים את תכנית הטיול. 

גלילה לראש העמוד
דלג לתוכן