הי, שמי זיוה,

בעיסוק המקצועי שלי אני מתכננת טיולים בהתאמה אישית למגוון יעדים באירופה,

ובזהות שלי אני בלוגרית. עברתי דרך במסע של הכתיבה. הבלוג הוא הבייבי שלי. אספר עליו עוד בהמשך. 

בעבודת התכנון אני מתמקדת באירופה. רבים לא יודעים אבל גם אירופה עשויה להיות מאוד אקזוטית במובן הזה שיש בה מגוון אדיר של תרבויות ונופים. אפילו בתוך המדינות עצמן ניתן לחוות שפות שונות, אזורים שונים מאוד זה מזה ומנהגים של מיעוטים. הרי אנחנו רואים את זה אפילו בארץ הקטנה שלנו.

אני נהנית למצוא את הפתרונות הייחודיים לכל מטיילת ומטייל. באופן אישי מדברים אלי אתרים הנוגעים להיסטוריה, לאסתטיקה ולאמנות. גם טבע יפה מרגש אותי. אבל משמח אותי לתת מענה לצרכים ולאהבות של אחרים. אם אתם אוהבי העיר או חובבים של אזורי הכפר, אם יש ביניכם ילדים עם צורך בתנועה, אם אתם ממשכימי הקום או ציפורי לילה, ואם יש לכם תחום עניין מסוים וסגנון טיולים מועדף – לכולכם אתן מענה. 

פיתחתי יחס חם במיוחד לטיולים המתנהלים בתחבורה ציבורית. אני מנסה להראות  שאפשר להגיע גם אל המרחב הכפרי ואל הטבע כשמטיילים ללא רכב ומאמינה שהעידוד לטייל בדרך זו פותח אפשרויות לאנשים רבים.

בהכשרה שלי – אני בוגרת קורס מדריכי טיולים לחו"ל של ביה"ס לתיירות. בעברי עסקתי בחינוך ובהוראת אמנות.

לקריאה נוספת על טיולים בתחבורה ציבורית - הקליקו על התמונה

זיוה רענן ♥ 052-3741683 ziva.samtilev@gmail.com

שמתי לב ואני

יום אחד זה קרה. הבלוגינג התלבש עלי כמו כפפה ליד. פתחתי אותו מסקרנות ומרצון באתגר חדש, ובאמת הוא לקח אותי למקומות שלא שיערתי שאגיע אליהם. הבלוג הוא מנוע להרחיב את הגבולות של עצמי גם בכתיבה וגם כמטיילת. הבלוג מייצר לי עניין בחיי היום-יום. אני לומדת על הנושאים שאני כותבת עליהם, קוראת וחוקרת. 

מתחילת הדרך חיפשתי סיפורים ונושאים מעניינים לספר עליהם אם זה המכבסות העתיקות בצרפת, מיעוטים שדוברים שפה יחודית, החצרות הנסתרות של בודפשטהתרבות הסקסונית שהיתה ונעלמה ברומניה, הדובים ביערות בהרי הקרפטים או החיים באיים בחוף הנורווגי. אני אוספת את הסיפורים מתוך ההתנסויות שלי. לפעמים דווקא הטריוויאלי מתגלה כמעניין במיוחד. קורה שנקרה בדרכי סיפור יוצא דופן אבל מן הסתם לא תמיד זה קורה ואז אני מחפשת זווית אחרת של התבוננות או משהו לחדש. 

כשהתחלתי לעסוק בתכנון טיולים ויעוץ (עבודה שאני עושה באהבה רבה) החלטתי לשמור על אופיו של הבלוג ככל שאני יכולה. הבלוג הוא שמורת טבע שבה אני ממשיכה לספר על חוויות ועל נושאים מעניינים בצד הנושא של טיולים בתחבורה ציבורית ופעילויות אחרות. אחת הפעילויות שצמחו עם הזמן היא זו של חנות המזכרות.

.

מזכרות מהעולם

עם ראשיתה של שנת תש"פ נוסף לבלוג עוד בייבי חדש שאני מאוד גאה בו – חנות המזכרות מהעולם. בחנות יש מוצרים יחודיים שהם חלק מארץ או אזור גאוגרפי ונולדו מתוך תרבות מסוימת. לכל מדינה בחנות יש דף ובו הסבר על התרבות שהולידה את המוצר. ניתן כמובן גם לקנות. אני מקבלת עמלה קטנה על כל קנייה. אם אתם מתחברים לתחומי העניין שלי (יופי, אסתטיקה, תרבות מקומית והיסטוריה), אני מאמינה שתמצאו בו עניין.

למעבר אל חנות המזכרות מהעולם

מאיפה בא השגעון לתחבורה הציבורית?

בשנים האחרונות טיילתי כמה פעמים בתחבורה ציבורית. טיילתי כך עם המשפחה באנגליה כשרצינו להתאוורר מלונדון וחששנו מהנהיגה בצג שמאל. טיילתי כך עם חברה בטוסקנה ועם הבת שלי בריביירה הצרפתית ובהולנד. טיילתי כך ביפן עם אחותי וטיילתי גם לבד ברומניה. הטיול בדרך הזו פתח בפני עולמות ואפשר לי לטייל גם אם בן הזוג אינו יכול להצטרף אלי. ליתרון הענק הזה אני מוצאת עוד כמה יתרונות מבורכים: זו דרך טיול שיש בה פחות מחיצות, זו הברכה שבהתערבבות עם תושבי המקום ועם מטיילים אחרים, זה מאפשר לנקות את הראש ולהתמסר למראות הניבטים מהחלון. 

עם הזמן הבנתי שהדרך שבה אני מטיילת היא נושא בפני עצמו ששווה לספר עליו. זו דרך שאינה מובנת מאליה במיוחד באירופה, מפני שהיא נתפסת כיעד של טיולי נוחות וכיקרה בהיבט של התחבורה. כבר התרגלתי לגבות המורמות ולאפים המתעקמים כשאני מזכירה את האפשרות של טיול ללא רכב צמוד. הבנתי ששווה לדבר על כך ולו רק בשביל לתת רוח גבית לאלו שמתלבטים.

לכל זה נוסף גם הצד האקולוגי. מתחילת הדרך של שמתי לב נגעתי מדי פעם גם בהיבטים הקשורים באקולוגיה, ובכל מקרה הקפדתי לטייל בעצמי רק באופן שאני מאמינה בו. זה אומר שהות ממושכת יחסית במקום אחד ודגש על היכרות עם התרבות המקומית. אני נמנעת במודע מצורות טיול פחות ירוקות כגון שייט בספינות הקרוז הענקיות. ופתאום הבנתי שיש כאן חיבור. הטיול בתחבורה ציבורית הוא חלופה ירוקה, בנוסף ליתרונותיו האחרים.

  • אם אתם מטיילים לבד או בהרכב משתתפים מיוחד
  • אם אתם רוצים להיזכר בימיכם כתרמילאים
  • אם אתם נהגים מתחילים או נהגים שלא אוהבים את ההגה בחופשה
  • אם אתם פשוט אוהדים את דרך הטיול הזאת כי לטייל בתחבורה ציבורית זו חוויה ייחודית ולא רק בררת מחדל – אשמח לסייע לכם.
  • ואם אתם רוצים לטייל עם רכב – גם זה מצוין. גם אני מטיילת לעתים ברכב ואשמח לתת גם לכם שירות

אם מצאתם את עצמכם כאן בין המילים