הי, שמי זיוה,

בעיסוק המקצועי שלי אני מתכננת טיולים, ובזהות שלי אני בלוגרית. מה זה אומר? אסביר מיד. 

בעבודת התכנון אני מתמקדת באירופה. אני נהנית למצוא את הפתרונות הייחודיים לכל מטיילת ומטייל. באופן אישי מדברים אלי אתרים הנוגעים להיסטוריה, לאסתטיקה ולאמנות. גם טבע יפה מרגש אותי. אבל משמח אותי לתת מענה לצרכים ולאהבות של אחרים, אם מדובר בעכברי העיר או בעכברי הכפר, בילדים עם צורך בתנועה, בהרגלים שונים של אנשים או בתחום עניין מסוים.

פיתחתי יחס חם במיוחד לטיולים המתנהלים בתחבורה ציבורית. אני מנסה להראות  שאפשר להגיע גם אל המרחב הכפרי ואל הטבע כשמטיילים ללא רכב ומאמינה שהעידוד לטייל בדרך זו פותח אפשרויות לאנשים רבים. 

אני בוגרת קורס מדריכי טיולים לחו"ל של ביה"ס לתיירות.

שמתי לב – הבלוג – הוא הבייבי שלי. בשנות פעילותו הוא התעצב ועל אופיו הייחודי אני שומרת בצד הפעילויות השונות שנוספו לו ברבות הזמן. 

תודה שהגעת עד לכאן. אם את או אתה ממיטיבי הלכת, אני מזמינה אותך להישאר עוד קצת.

 

לקריאה נוספת על טיולים בתחבורה ציבורית - הקליקו על התמונה

זיוה רענן ♥ 0523741683

ziva.samtilev@gmail.com

שמתי לב ואני

שמתי לב הוא הבית שלי בשנים האחרונות. יום אחד זה קרה. הבלוגינג התלבש עלי כמו כפפה ליד, התאהבתי במבט ראשון ולא הבנתי איך יכולתי לחיות לפני כן בלי הבלוג. פתחתי אותו מסקרנות ומרצון באתגר חדש, ובאמת הוא לקח אותי למקומות שלא שיערתי שאגיע אליהם. הבלוג הוא מנוע להרחיב את הגבולות של עצמי גם בכתיבה וגם כמטיילת. הבלוג מייצר לי עניין בחיי היום-יום. אני לומדת על הנושאים שאני כותבת עליהם, קוראת וחוקרת. 

מתחילת הדרך חיפשתי סיפורים ונושאים מעניינים לספר עליהם אם זה המכבסות העתיקות בצרפת, מיעוטים שדוברים שפה יחודית, החצרות הנסתרות של בודפשטהתרבות הסקסונית שהיתה ונעלמה ברומניה, הדובים ביערות ברומניה או החיים באיים בחוף הנורווגי. אני אוספת את הסיפורים מתוך ההתנסויות שלי. לפעמים דווקא הטריוויאלי מתגלה כמעניין במיוחד. קורה שנקרה בדרכי סיפור יוצא דופן אבל מן הסתם לא תמיד זה קורה ואז אני מחפשת זווית אחרת של התבוננות או משהו לחדש. 

כשהתחלתי לעסוק בתכנון טיולים ויעוץ החלטתי לשמור על אופיו של הבלוג ככל שאני יכולה. לכן, אין כמעט בשמתי לב פוסטים שמלמדים איך לטייל. ללקוחות שלי אני מספקת מידע רב, אבל הבלוג הוא שמורת טבע שבה אני ממשיכה לספר על חוויות ועל נושאים מעניינים בצד הפעילויות האחרות. אחת הפעילויות שנוספו היא זו של חנות המזכרות.

.

מזכרות מהעולם

עם ראשיתה של שנת תש"פ נוסף לבלוג עוד בייבי חדש שאני מאוד גאה בו – חנות המזכרות מהעולם. בחנות יש מוצרים יחודיים שהם חלק מארץ או אזור גאוגרפי ונולדו מתוך תרבות מסוימת. לכל מדינה בחנות יש דף ובו הסבר על התרבות שהולידה את המוצר. ניתן כמובן גם לקנות. אני מקבלת עמלה קטנה על כל קנייה. אם אתם מתחברים לתחומי העניין שלי (יופי, אסתטיקה, תרבות מקומית והיסטוריה), אני מאמינה שתמצאו בו עניין.

למעבר אל חנות המזכרות מהעולם

מאיפה בא השגעון לתחבורה הציבורית?

בתחילת הדרך כתבתי כמה פוסטים הנוגעים בהתחשבות בסביבה ובתיירות אקולוגית. מכאן היה לי טבעי להתחבר לרעיון של טיול בתחבורה ציבורית שהוא חלופה ירוקה בנוסף ליתרונותיו האחרים. זה התחבר גם לחוויות שצברתי בעצמי כמטיילת בתחבורה מקומית.

אני אמא לשלוש בנות שכבר גדלו. בשנים שחלפו טיילנו כמשפחה וגם כיום אני מטיילת לפעמים עם בן הזוג, אבל מוצאת את עצמי יותר ויותר מטיילת בהרכבים שונים וגם לבד. כשנסעתי לטייל עם הבת שלי התמודדתי עם השאלה האם לשכור רכב, ובסופו של דבר ויתרתי לעצמי בנקודה הזאת. הרגשתי שהאחריות לגוש המתכת הזה ולשמירה על החיים שלנו לא מתאימה לי בחופשה, אבל עדיין חיפשתי את דרכי היציאה מהעיר. ובאמת הגענו ליעדים כפריים יפים, אם זה בהולנד או באזורי ההר של הריביירה הצרפתית.

בנוסף לכך, יש גם שיקול של מחיר. כשמדובר ברכב שאינו מלא (עם נוסע אחד או שניים) עלות ההשכרה לעתים גבוהה מעלות התחבורה. זה תלוי כמובן בסגנון הטיול ואם יוצאים למסע רכבות או שמטיילים במרחב מצומצם ונעזרים בקווים מקומיים. אני ממילא מעדיפה את הדרך השנייה ומעודדת לטייל כך גם מתוך תפישה. כשיצאנו כמשפחה ללונדון רצינו לצאת מחוץ לעיר ועלה החשש מנהיגה בצד שמאל. כך מצאנו את עצמנו מתגלגלים ברכבת דרומה אל חופי מחוז ססקס

עם הזמן הבנתי שזה לא מובן מאליו ושווה לספר על ההתנסויות האלה ולספק מידע למתעניינים היכן מתאים לטייל כך, איך לתכנן נכון ואיך להפוך את הקושי ליתרון. כפי שאפשר לראות אני לא תרמילאית. את הודו (עדיין) לא חרשתי. ואולי דווקא בגלל זה הניסיון שלי מוכיח שגם את ואתה יכולים.

  • אם אתם מטיילים לבד או בהרכב משתתפים מיוחד
  • אם אתם רוצים להיזכר בימיכם כתרמילאים
  • אם אתם נהגים מתחילים או נהגים שלא אוהבים את ההגה בחופשה
  • אם אתם פשוט אוהדים את דרך הטיול הזאת כי לטייל בתחבורה ציבורית זו חוויה ייחודית ולא רק בררת מחדל – אשמח לסייע לכם.
  • ואם אתם רוצים לטייל עם רכב – גם זה מצוין. גם אני מטיילת לעתים ברכב ואשמח לתת גם לכם שירות

אם מצאתם את עצמכם כאן בין המילים