נסיעות לחו"ל בזמן קורונה

מה חשוב לדעת

בעת כתיבת הדף הזה, לקראת סוף ינואר 2022, מומחים מדברים על פרפורי הגסיסה של הקורונה. הלוואי והתחזית תתגשם. אבל בואו נהיה ריאליים. העולם לא ייפרד ברגע מכל ההגנות, ועל כן חשוב לעקוב אחר הנחיות ואפילו להיערך גם למקרה של בידוד בחו"ל, בתקווה שלא יהיה צורך בכך. כמו שאנו מבטחים את עצמנו בכל יציאה מהארץ ולרוב מבלים, נהנים וחוזרים הביתה בשלום, כך חשוב עדיין להיערך לכל אפשרות, בתקווה שנחזור הביתה כפי שתכננו.

תנאי הכניסה ליעדים השונים

מטיילים רבים מחפשים בנרות את תנאי הכניסה ליעדים השונים. המקור האמין היחיד הוא המסמך שכל מדינה מפיקה למעוניינים להיכנס לתחומה.

ניתן למצוא אותו על פי מילות חיפוש מתאימות, למשל:

…..Conditions of entry into

או

Traveling to …… during Covid-19

ניתן להיעזר במידע המסופק על ידי חברות התעופה או אתר טיסות סודיות או אושיות רשת כמו שמעון יעיש ואחרים העושים עבודה מצוינת, אבל חשוב להצליב את המידע מול המסמכים הרשמיים. 

מידע של משרד הבריאות בישראל

יש לקרוא היטב את הנחיות של משרד הבריאות בארץ ליוצאים לחו"ל. להלן מצורפות הנחיות היוצאים מהארץ בטיסה.

וחשוב מאוד לקרוא עוד בטרם יוצאים גם את ההנחיות של משרד הבריאות לחוזרים לארץ. להלן ההנחיות לחוזרים לארץ בטיסה.

ההבנה של ההנחיות הקשורות לחזרה לארץ חשובה במיוחד למקרה של הידבקות בקורונה בחו"ל. לדוגמה, עד לא מזמן מי שנמצא מאומת בחו"ל היה יכול לחזור לארץ 11 יום לאחר מכן. נכון ליום כתיבת הפוסט הזה (24.014.22) ניתן לחזור לאחר שמונה ימים.

באתר יש כמובן גם הנחיות ליוצאים ולחוזרים דרך מעבר יבשתי.

ברלין, שכונת פרנצלאוארברג הבוהמיינית
סקסוניה השוויצרית, גרמניה

נדבקתם בחו"ל?

אם עשיתם בדיקת אנטיגן לקראת החזרה לארץ והיא נמצאה חיובית חשוב שתעשו גם בדיקת pcr או שתפנו לרופא על מנת שיאשר שחליתם. זה חשוב אם ברצונכם לקבל תעודת החלמה ממשרד הבריאות בארץ לאחר חזרתכם.

בררו במלון או במעבדה שבה נבדקתם (אם מדובר בבדיקת אנטיגן שבה מקבלים את התוצאה במקום) האם יש הנחיות מיוחדות לתיירים מאומתים לקורונה.

שייט בתעלת דו-מידי, צרפת

דברים שחשוב לארוז

אם אתם משתמשים בתרופות כלשהן חשוב להביא כמות מספקת גם למקרה של בידוד או להצטייד במרשם מרופא.

תשקלו האם להביא לפטופ למקרה שתישארו בבידוד או לכל הפחות ספר, תשבצים, חוברת צביעה או כל דבר שאינו תופס הרבה מקום ועשוי לשמש במקרה שתאלצו להישאר בבידוד.

לא לשכוח לעשות ביטוח מורחב לקורונה!

מסמכים

בירוקרטיית הקורונה מייצרת מסמכים. אם אתם יכולים, הימנעו מנסיעה עם ניירת מרובה. הצגת מסמכים בטלפון מקובלת כיום בכל שדות התעופה ובכל חברות התעופה. כשהמסמכים מאורגנים בתיקייה בטלפון – בדרייב, בנוטס, ב"מסמכים שלי" או במייל, כל אחד והרגליו – זה נוח יותר, קליל יותר והרבה יותר ירוק. רק זכרו להכין צילומי מסך למקרה שלא תהיה קליטה, ולדאוג שהטלפון יהיה תמיד טעון.

שתהיה נסיעה טובה

אם תרצו יעוץ נוסף – מוזמנים לפנות: 

זיוה 0523741683

או כאן