מגזרות ניר מסורתיות ומודרניות

לפני הרבה שנים אחי הגדול הביא לי מסין מגזרת ניר של דרקון בצבע אדום. שמרתי על המגזרת מכל משמר אולם יום אחד היא נפלה קורבן בידי אחת הבנות שלי כשהיתה פעוטה. כשהגעתי אני לבייג'ין שנים רבות לאחר מכן חיפשתי מגזרות ואמנם מצאתי בחנויות הנוסטלגיות ברחוב ליוליצ'אנג, אבל הטעם שלי התרחב וההתפעלות שלי היתה הפעם נתונה לגלריות המודרניות במתחם המתחדש של "אזור האמנות 798".  היו שם מפות ערים שעוצבו בטכניקה של חיתוך ניר. הלובן של הניר החתוך בקווים וצורות מופשטות נראה לי מודרני ומקסים.

מגזרות ניר (או ליתר דיוק: חיתוך ניר)

יצור ניר קיים בסין החל מן המאה השנייה לסה"נ, וכשמחירו ירד והוא הפך להיות נפוץ התפתחה האמנות של חיתוך הניר. את מגזרות הניר היו מדביקים על החלונות והאור הדגיש את החללים הריקים. המגזרות עשויות לרוב מנייר אדום, היות שהאדום קשור לחגיגות ולאושר בתרבות הסינית, אך נעשה שימוש גם בצבעים אחרים. המגזרות משמשות בחגיגות כמו פסטיבל האביב, ולציוני דרך אישיים כמו חתונה או לידה. מגזרות הנייר מסמלות מזל ואושר.

גילוף העץ

גילוף עץ זו מסורת שנפוצה בכל העולם אולם המקורות הקדומים ביותר שלה הידועים לנו הם מסין. החלונות המגולפים שנתקלתי בהם בבתי התה באזורי הבילוי אשר סביב אגם הוהאי בבייג'ין נדמו לי כמו מגזרות הניר, כל כך עדינים ויפים. אני מקווה להעמיק בהמשך בתחום זה ולהעלות לכאן מוצרים יפים של גילוף בעץ.

מפות הערים – מגזרות ניר מודרניות

הסטודיו שמייצר את מפות הניר המודרניות נמצא בבייג'ין. זהו מיזם של שני מעצבים. ב-2012 הם עיצבו את מפת בייג'ין והחלו להפיץ אותה. ההצלחה היתה גדולה והם החלו להרחיב את המוצר. כיום המבחר שלהם חובק עולם והם שולחים ללקוחות ברחבי העולם מפות של עשרות ערים ובינהן גם ירושלים. הם מייצרים את המפות כמגזרת (חיתוך ניר) או כתחתיות מעץ לכוס שתייה חמה. המעצבים מדגישים שאמנם זו אינה עבודת יד כי הדיוק כאן חשוב, אולם הם מתבססים על חומרים מסורתיים, הניר והעץ.

בעתיד ארחיב את מגוון המוצרים מסין ואעלה נוספים. 

מגזרת ניר

מגזרת ניר מגזרת ניר אדומה בעבודת יד, קישוט מסורתי
המידות: 65 45X ס"מ

המחיר – 66 ש"ח

לרכישה

מגזרת ניר

מגזרת ניר מגזרת ניר בעבודת יד המתארת כבש מגלגל המזלות הסיני.
המידות: 26 16X ס"מ

המחיר – 36.30 ש

לרכישה

מגזרת ניר

מגזרת ניר מגזרת ניר אדומה, עבודת יד. קישוט מסורתי.
הקוטר – 24 ס"מ

המחיר – 37 ש"ח

לרכישה

מפות ערים בטכניקה של חיתוך ניר

מפות ערים בטכניקה של חיתוך ניר סטודיו O3 בבייג'ין מייצר חיתוכי ניר בצורת מפות של ערי העולם. בתמונה – מפת ירושלים. מבחר המפות גדול וחובק עולם. הקליקו על הקישור ובחרו מפה וצבע.
הצבע – שחור או לבן
המידות: 30 30X ס"מ

המחיר – בין 35 ל-40 דולר למפה ללא מסגרת

לרכישה

מפת פריז בטכניקה של חיתוך ניר

מפת פריז בטכניקה של חיתוך ניר מפה מתוצרת סטודיו o3 בבייג'ין.
המידות: 30 30X ס"מ
לבחירה בצבע שחור או לבן

מחיר 36 דולר בקירוב

לרכישה

מפת רומא בטכניקה של חיתוך ניר

מפת רומא בטכניקה של חיתוך ניר מפת רומא מתוצרת סטודיו 03 מבייג'ין
המידות – 30 30X ס"מ
לבחירה בצבע שחור או לבן

לרכישה

לחזרה אל העמוד הראשי של מזכרות מהעולם