Travel BLOGS בעברית

הנבחרת שלנו

כל בלוגר ונקודת המבט שלו על העולם. גלגלו למטה ותראו את העושר של נקודות המבט על עולם הטיולים והמסעות. בקרוב אעדכן את הרשימה. הקהילה שלנו הולכת וגדלה.

בלוגריות ובלוגרים

רבקה קופלר כותבת מנקודת מבט אישית מאוד. בצד סיפורי הדרך היא מעלה נושאים מעניינים כמו שימור ושחזור, נושאים שהתוודעה אליהם במוזיאונים ועוד. בבלוג משולב גם הספר שכתבה: "הדרך העולה אל ההר" – שנולד מחוויה באחד הטיולים. יש דגש בבלוג על איכות הצילום ועל האסתטיקה. המפות המצוירות ביד הפכו לסימן ההיכר שלה.

אוספת אוצרות

מיכל בן ארי מנור היא בלוגרית מובילה, שמנהלת בלוג מאוד יצירתי ורחב יריעה על יעדים בעולם וסוגים שונים של תיירות. הנושאים הקרובים ללבה וההתמחויות שלה הם טיולי משפחות בדגש על מתבגרים, טיולים אורבניים בדגש על עיצוב, אמנות רחוב, המלצות על חנויות ובתי קפה ייחודיים, נשים יוצרות ושווקי עתיקות.

רואה עולם

נירי שאול כותבת על הסיטואציה של טיול שנעשה ביחידות. לצאת לטייל לבד זה זמן איכות שמאפשר שקט, זמן התבוננות פנימה והחוצה, זמן לעבד מחשבות וחוויות מהטיול ומחיי היום יום.

נירי היא בעלת משפחה ואמא לילדים צעירים. לא רבים מעזים לטייל לבד ובוודאי שלא בשלב הזה של החיים. מטרת הבלוג לתת השראה לנשים שרוצות ואולי חוששות. 

אמא מטיילת לבד

אורה גזית היא צלמת שכל תמונה שלה היא סיפור. אורה אוהבת במיוחד טרקים ואת חווית הטבע אבל יודעת להעריך גם חוויות אורבניות וערים מעניינות. סיפור הדרך שכתבה על טרק סובב המונבלאן הפך לתנ"ך של המטיילים בטרק. הבלוג שלה הוא המקום שלה לשתף בטיוליה וגם בחוויות מסוג אחר.

חלומות שמורים

ליען נוסבאום כותבת על טיוליה ועל אהבתה הגדולה לספרים. כסוכנת נסיעות יש לה טיפים לארגון טיול, להמנעות מטעויות ועוד. עם הזמן היא פיתחה קול אישי מאוד ופשוט כיף לקרוא את הפוסטים שלה. תצטרכו להיכנס כדי להבין.

בדרכים, היכן שנפגשים 

עדי נויה בן עזר גדלה בדרום אפריקה וכותבת באנגלית ובעברית. ב"אודות" שלה היא כותבת: אני מזמינה אתכם להסתכל על העולם מנקודת מבט קצת אחרת. תנו לי לבדר אתכם דרך עיניים אישיות והומניסטיות.

Adiseesworld

נילי ומעין הס אשכנזי הם מטיילים ותיקים עם ידע רב בגאוגרפיה, בהיסטוריה ובתיירות. הם מנהלים ביחד בלוג מאוד אינפורמטיבי בדגש על טיול עם ילדים. תמצאו בבלוג הרבה מסלולים והמלצות.

לטייל עם נילי ומעין

אלונה מיניקובסקה מעיפה אותנו במילים שלה לברלין, מילנו, מוסקבה ועוד. היא מספרת תמיד על עצמה ועל משפחתה במילים שנונות ובהומור. כשנחה עליה הרוח היא מספרת על משפחתה בעבר ועל שורשיה ברוסיה. אלונה אומרת שבלוג זה הספר החדש, ובמה שנוגע אליה – זה בדיוק כך. רוצים לקרוא סיפור טוב? תקראו על "השטיח של סבתא אוקה" או על "דבורה"

מילים וטיולים 

ינינה זסלבסקי אפק היא בלוגרית ותיקה, מדור החלוצות, שכותבת על הטיולים שלה ושל בני משפחתה בארץ ובעולם. המשפחה מיומנת מאוד בטיולים. ינינה אוהבת יעדים ייחודיים ואקזוטיים, חובבת אתגרים, טרקיסטית בנשמתה שאוהבת לחקור גם את ההיבטים של התרבות. יש לה נקודת מבט מעמיקה וחוקרת.

אפקים מטיילים

דנה חפצדי מנצלת טיסות זולות כדי לטייל כמה שיותר. בקרב חבריה היא מוכרת כמי שמוצאת את הדילים הטובים ביותר. תחום שאהוב עליה במיוחד הוא אמנות רחוב. דרכה היא לומדת על התרבות המקומית ואוספת סיפורים, חוויות ותמונות צבעוניות.

העולם על כף ידנה

אילנה בר מספרת על מסעותיה מהעבר ומהיום. אילנה חלמה תמיד להיות מיטיבת לכת, ובחלק מהפוסטים היא מספרת גם על ההתמודדות עם שעות ההליכה הארוכות ועם האתגר הפיזי. דגש רב ניתן לשביל ישראל ולטיולים במדבר, בארץ. לאילנה יש יחס חם לאמנות, לטבע ולכל מה שיכול לעורר את הסקרנות ואת העניין בטיול.

יצאתי מביתי למסעותי

עפר קידר הוא בלוגר ותיק העוסק בצילום. דגש מיוחד ניתן בבלוג ליעדים שבהם טייל. הוא מספר מנקודת מבטו האישית המעניינת. יעדיו מגוונים ומתפרשים על פני כמה יבשות.

המצלמה מוסיפה חמישה קילו

קטי נחשון היא בלוגרית ותיקה מאוד, מדור החלוצות. ההתמחות שלה היא בכתיבה על טיולים אונליין בזמן אמת. היא עושה את זה באופן חינני ומקצועי. משפחת נחשון כל כך מיומנת בטיולים ביחד שכבר הגיעו ליעדים מאוד חריגים בשדה טיולי המשפחות.

משפחת נחשון מטיילת

איילת גזית היא בלוגרית ותיקה, מדור החלוצות. היא כותבת על טיולי המשפחה, על ספרים וסרטים, על דברים יפים ועל אנקדוטות בחיי המשפחה. לאיילת לשון שנונה ומשעשעת מאוד וקהל נאמן שהלך אתה באש ובמים מהימים בתפוז ועד לבלוג האישי. היא מתמחה בדיווח אינליין, ותיאוריה תמיד קולחים וכיפיים לקריאה.

איילת מטיילת

חוה צוק אוהבת לגלות דברים חדשים, לפגוש אנשים, להתבונן ולכתוב מתוך דיוק לאמת הפנימית שלה. היא מספרת על הרבה פינות מעניינות בארץ וגם על טיוליה בחו"ל. בעיני היא מעבירה מאוד יפה חוויה, אווירה ואת הרגע החולף. כל זה תמיד בצד מידע פרקטי.

שבילים

גילי מצא היא עיתונאית ותיקה שחיפשה מקום לעשות בו את מה שעשתה תמיד – כתיבה על טיולים – מתוך קשר ישיר יותר עם הקוראים ובשליטה גבוהה יותר על התכנים. בסלון ביתה, יושבת מולה דרך קבע מזוודה שמתוקתקת בציוד בסיסי להמריא בספונטניות. לאן? לכל מקום. הבלוג של גילי מאוד חווייתי והוא השראה של ממש להגשמת חלומות ולאומץ לב.

לטייל עם גילי – נהנית לבד

אורלי אופק מרבה לטייל עם משפחתה ולתעד את טיוליהם. הבלוג פונה במיוחד אל משפחות עם בני נוער, ויש דגש על נושאים ייחודיים לגיל הזה (כיצד מגייסים את הנוער לשתף פעולה, פעילויות מתאימות ועוד. אבל הוא כמובן עשוי לסייע לכול.

חלומות באופק

נטע קלימי עילם כותבת על מקומות שטיילה בהם. לדבריה, לפעמים היא כותבת על משהו בלתי צפוי שגרם לה לעצור לרגע אחד נוסף. ואני מוסיפה שניתן למצוא הרבה השראה בטיוליה.

I'm On Vacation

סהר ורועי קרט הם זוג שמטייל וכותב ביחד בבלוג. אהבת הטיולים בארץ ובעולם וההכנות היסודיות שערכו לקראת הטיולים הובילה אותם לפתוח את הבלוג ולשתף בו מניסיונם. הם מטיילים ביעדים מגוונים ומעלים בבלוג הרבה טיפים.

yolo-blog

נופר רונן הפכה את הבלוגינג למקצוע. היא צברה ניסיון ביעדים תרמילאיים וביעדים של חופשות קצרות. בנוסף למידע על יעדים היא מפתחת מדריכים לנושאים כמו ביטוח, השכרת רכב וכל ההבטים הקשורים בתכנון הטיול.

מטיילת מחוץ לקופסא

הילה לוי אוהבת לתכנן טיולים. היא כותבת על טיוליה לחו"ל ועל טיולים של מכרים כדי ליצור מאגר גדול. בנוסף למסלולים היא כותבת תכנים על תכנון טיולים בזול.

החו"ל כלול

רונית שימרון שהתה בעבר תקופה ארוכה בריגה, עיר הבירה של לטביה, והיא כותבת עליה מכל זווית אפשרית. רק תקנו כרטיס טיסה ואתם מסודרים. מאז הבלוג החל להתרחב ליעדים אחרים.

travelust

אביה סלומון היא הרפתקנית שלא שבעה מסצנת התרמילאות ויוצאת לטיולים ארוכים ככל האפשר. היא מטיילת לבד, מגיעה ליעדים ייחודיים, ויש לה הרבה טיפים כיצד לחסוך ולטייל לבד. האהבה הגדולה של אביה היא המדבר, והיא עשתה מסע ארוך באפריקה, אבל היא מגיעה ליעדים מגוונים. אביה גם כותבת על טבעונות בכל מיני יעדים.

Jangwa

איריס סביניק צברה ניסיון טיולים רב ביעדים קרובים ורחוקים, זולים וגם כאלה שדורשים היערכות בתכנון ובמשאבים. בבלוג היא מספרת על טיוליה, הנערכים בהרכבים שונים של המשפחה, ומציידת את הקוראים בהרבה מידע מועיל ובהשראה.

עד הטיול הבא

שלומית סופיוף ביטון פתחה את בלוג הטיולים בעקבות ניסיון רב שצברה בטיולים קצרים, ארוכים ומכל הסוגים. בכל פוסט היא חולקת טיפים וביניהם גם רשימות של סוכריות וכרישים – מה כדאי לעשות וממה להיזהר.

טיוליס

ערן ברימן טייל בעשרות מדינות והוא חולק את הידע שלו בהרבה הומור, כולל הומור עצמי שזה משהו שאני מאוד מעריכה. לערן  יש טעם מובחן ומובהק בבחירת יעדים. הוא אוהב טבע פראי ובעלי חיים ומחפש יעדים פחות מוכרים. הוא מטייל לבד, שוכר מכונית וגומע מרחקים ברכב וברגל.

המטייל הצוחק

משה וולפסון הוא תרמילאי בנשמתו שפתח את הבלוג במטרה לענות על שאלות בסיסיות כמו איזה ציוד לארוז, איך להדליק אש, איזה אוכל לקחת ועוד. הכתיבה של משה ייחודית בנוף שלנו ומעוררת סקרנות. באמצע 2018 הבלוג קיבל טוויסט. לימודים באוניברסיטה ואילוצי החיים שגזרו הפסקה ממושכת בטיולים הביאו אותו לשנות כיוון ולכתוב על נושאים מגוונים המעניינים אותו. אף על פי שהמיקוד אינו עוד בטיולים, הבלוג מכיל גם את זה, ומעניין לעקוב אחר משה. אין הרבה בלוגים כשלו. 

התרמילאי

רוני ופז אביב זוג חובב חופשות וחיים טובים שמפעיל ביחד את הבלוג. הם אוהבים חופשות ברמה: מלונות טובים, אוכל משובח ולטייל בנוחות.

רוני ופז מפעילים גם מיזם בשם gistip שמרכז מידע על בלוגים אחרים.

הקונסיירז' (בלוג הטיולים)

gistip (המלצות לחופשה ממקור ראשון – מיזם הבלוגים)

מלי אברמוביץ' כותבת לדבריה כדי להפיג את התסמינים הקשים של קדחת הנסיעות שהיא לוקה בהם (כמו רבים מאיתנו) בין טיול לטיול. מלי שונאת נסיעות ובכל זאת מרבה לטייל ביעדים שמגיעים אליהם בטיסות טראנס אטלנטיות. היא אוהבת יעדים ייחודיים שלא רבים מטיילים בהם וכותבת גם על טיסות זולות, על טיפים לתכנון הטיול וטיפים לבלוגרים.

הטוריסטית

יוליה ויין היא חובבת אופנה מושבעת ודיילת אוויר שבילתה הרבה בערים בין הטיסות. היא כותבת בלוג המשלב בין אופנה, אהבה לאמנות ולטיולי ערים.

Eat Fly Dress

ערן פאר פתח בלוג אחרי שחברים וקרובי משפחה שאלו אותו איך הוא מוצא את המקומות שאליהם הוא מגיע ואיך הוא מארגן את הטיול. הוא החליט להתחיל לחלוק את הידע עם ציבור המטיילים. ערן מרבה לטייל בארץ ודגש רב ניתן בבלוג למידע ומסלולים בישראל.

מטיילים עם ערן

תמר גולן כותבת על לייף סטייל ועל החיים הטובים, והטיולים תופסים מקום  נכבד בסגנון החיים שלה. הצילומים בבלוג מרשימים, ואם אתם אוהבים את תענוגות החיים גם בטיולים, הבלוג של תמר הוא השראה של ממש. תמר כותבת גם על בלוגינג ועל ניהול בלוג מצליח.

הדוניסטית

שירלי המר צפלוביץ' נמצאת ברילוקיישן עם משפחתה בארה"ב וכותבת הרבה פוסטים שווים על טיולי המשפחה בתפוח הגדול. יש בבלוג גם פוסטים על טיולים ביעדים אחרים.

צפל טור

ליטל שפיר טיילה במזרח הרחוק, בניו זילנד ובאירופה והיא כותבת על כל יעד פוסט עם שפע מידע ופרטים. בנוסף, יש בבלוג מדריכים להורדה ועוד.

Pssports Plesae

קרין קצב היא בלוגרית טיולים שיש לה הרבה מה לומר. היא כותבת שירה ובבלוג פתחה טור אישי מעורר סקרנות. אני מחזיקה אצבעות שתמשיך כדי שנכיר אות עוד.

Check in by Karin

אביחי שקד פתח בלוג בעקבות דף פייסבוק בשם ילד טבע שבו שיתף באהבתו הרבה לטיולים בטבע ולמסלולי טיול בארץ. בבלוג שפתח באותו שם הוא כותב על מסלולים בארץ ובחו"ל וכן חולק טיפים לטיולים עם הילדים, לפיקניק בחיק הטבע ועוד.

ילד טבע

כרמל קמין היא טיילת מנוסה עם עבר תרמילאי ארוך וגם הרבה חותמות טריות בדרכון. היא חולקת בבלוג שפע של רעיונות וחוויות טיולים. כרמל מרבה לכתוב גם על מסלולי טיול בארץ בצד הגיחות לעולם הגדול.

מסוף כרמלית

ברוך גינזברגר כותב מדריכים לחיסכון בטיול: איך למצוא טיסות זולות, איך להסתדר עם מזוודה קטנה ואיזה ביטוח כדאי לעשות. היעד שבו התמחה הוא רומניה. בנוסף, ברוך מראיין בלוגרים ומארח אותם בבלוג.

מסביב לעולם

שיר ים פסקא מספקת הרבה מידע פרקטי על היעדים שבהם היא מטיילת. היא יוצאת הרבה לחו"ל, פעמים רבות לבד, ועל כן למדה לטייל בתקציב נמוך. ניסיון רב במיוחד היא צברה במזרח אירופה

check-in-out

אילאיל קופלר יצאה לשנה בפירנצה ביחד עם בת זוגה רוני, שהתמחתה ברישום באקדמיה לאמנות של העיר. היא תיעדה חוויות מהשנה המיוחדת הזאת וכתבה על מקומות בפירנצה וביעדים אחרים, בעיקר באיטליה. בינתיים השתיים חזרו לארץ ואילאיל ממשיכה לכתוב בכל פעם שהיא מטיילת.

שנה בפירנצה

נעמה עוזרי כותבת על טיולי המשפחה שלה ומציעה כלים לתכנון טיול משפחה מוצלח, מרשימת הציוד לטיול, דרך התכנון עצמו ועד לאלבום התמונות.

הבלוג של נעמה

שילה ברון בעלת ניסיון טיולים עשיר. כותבת בעברית ובאנגלית. הפוסט נפתח לקראת סוף 2018 והפוסטים הראשונים מעוררים סקרנות רבה: חתונה בהודו, חנויות עיצוב באנטוורפן ועוד נושאים לא שגרתיים.

travel with sheila

הילה מור אלון מטיילת לבד, עם חברות או עם המשפחה. היא מנוסה בארגון טיולים ואוהבת לצלם באופן יצירתי. כאמא לילדים היא יוצאת להרבה חופשות קצרות וזולות, והבלוג הוא המקום להעביר את כל הידע והיצירתיות שלה.

לטייל זה לחיות

הוד בנימין פתח בלוג טיולים אישי לאחר שזכה להצלחה בפוסטים שכתב באתר למטייל. הוא כותב על טיולי העבר, על טיולי ההווה (בעיקר עליהם), על כדורגל בחו"ל, על טיסות, מוניות ועל דברים שכדאי לדעת כשנוסעים לטייל בחו"ל.

הוד נקודה

אלי ואיריס הם זוג סטודנטים שכותבים על טיולים בסגנון תרמילאי. השניים טיילו בעיקר במזרח אסיה (אבל לא רק) וכתבו פוסטים על ציוד ועל התנהלות כספית בטיול. שווה לעקוב. 

התרמילאים

גלית ווינברג נמצאת ברילוקיישן ביחד עם משפחתה במינכן. היא כותבת "טיפים מבפנים" על מינכן ובוואריה, על טיוליה בעולם ועל מסעות נשים להודו ולמינכן שאותם היא יוזמת ומפיקה ביחד עם שותפה.

בלוגלית

יערה גדרון מרגלית צברה ניסיון טיולים באירופה, במזרח הרחוק, במרכז אמריקה ובדרומה. יערה כותבת גם על טיולים בישראל וחולקת את הידע והניסיון שלה עם הקוראים.

eatnresting

ענת ואתי אוהבות לטייל כמה שיותר ועל כן צברו ניסיון רב בטיולים ליעדים של טיסות זולות. תמצאו בבלוג תיאור של מסלולים והרבה טיפים.

הבלוג של ענת ואתי

ניני אטלס היא צלמת ותיקה. הבלוג שלה מאגד את שלוש אהבותיה: צילום, כתיבה וטיולים. בבלוג יש כעת, נכון לתחילת 2019, הרבה טיולים באירופה, טיולים מעניינים בארץ ופוסטים נוספים בנושאים שונים.

חמושה בעדשה

תמר ליפשיץ אוהבת לטייל במקומות שתרבותם שונה, שיש בהם צבעים אחרים, ריחות אחרים, מאכלים מעוררי דמיון, אלים ואלות, מקדשים ועוד. היא מרבה לכתוב על תרבות אסיה.

מטיילת

ליטל ליכט כותבת על יעדים מגוונים ומארחת כותבים אחרים שמספרים על טיוליהם ותורמים להרחבת המאגר. לליטל יש נישה הולכת וגדלה על אתרי סקי, וכמו כן טיפים רבים לטיולים וסרטונים שעושים חשק לארוז מזוודה ולהמריא מיד.

Travel Tula

רעות שוקר שהתה בעבר תקופה ארוכה בברזיל וטיילה הרבה. בבלוג היא כותבת בעיקר על מדינות אמריקה הלטינית ועל ישראל אך גם על ארה"ב ויעדים אחרים. רעות היא טבעונית והיא מכינה מדריכים למסעדות טבעוניות ולאוכל טבעוני ביעדים שבהם טיילה. 

sugar travels

נוודים דיגיטליים

פלג, שמוכר לרבים כלונלי פלג – הוא המטייל הנודד שחי בדרכים במשך 12 שנה והגשים את מה שרבים חולמים. כל מטייל, נווד, שהדרך היא הבית שלו, מאט לפעמים את הקצב לצורך מנוחה. פלג ניצל את התקופות האלה לפרויקטים חברתיים רבים. על כך ועל עוד הרבה דברים הוא ראוי להערכה.

לונלי פלג 

הללי סמדר אברמוביץ' היא טיילת הנודדת בדרכים כבר משנת 2010 ביחד עם שלושה ילדים. כשיצאו למסע הם היו זוג עם שלושה ילדים ועתה הם אשה עם שלושה בני נוער מתבגרים. הללי מנהלת בלוג מאוד אינפורמטיבי שבו היא מצליחה לשלב בין ידע על טיול לטווח רחוק עם הילדים ופרנסה מהבלוג לבין סיפורים אישיים מהחוויות בדרכים. הבלוג של הללי הוא מקור המידע המשמעותי ביותר שיש כיום בעברית למשפחות המטיילות לטווח ארוך.

family-world-travel

גיל דרורי התחיל לכתוב כשהתגורר בלונדון ועם הזמן החליטו הוא ובת זוגו, שאף היא בלוגרית (כותבת באנגלית) לעזוב את משרותיהם ואת הבסיס הבטוח ולטייל על בסיס קבוע. גיל מפתח את הנישה של טיולי הרפתקה ואתגר ונותן כבוד לתיירות ירוקה ולקיימות. 

איפה גיל?

אוהד נבון הוא נווד דיגיטלי שעורך לדבריו טיולים קשוחים למחוזות נידחים.

אוהד הנווד

בלוגים של אנשי מקצוע

עמירם צברי הוא מדריך טיולים שאוהב את המורשת של אירופה ומתמחה בעיקר באיטליה. הוא מספר סיפורים היסטוריים על פינות בערים שאנו עוברים לידן ומעולם לא ידענו איזה עבר מסתתר מאחוריהן.  אצל עמירפ העבר קם לתחייה. 

לטייל בין סיפורים

בנצי גורן הוא מדריך טיולים ומרצה בעל ידע רחב על תרבויות. באתר שלו יש בלוג שבו הוא מעלה סיפורים על היסטוריה, על מוזיקה ועל הקשר שלה למקום ועל נושאים מגוונים ומרתקים.

בנצי גורן, טיולים והרצאות

רוית חבשוש היא אנתרופולוגית, מרצה וצלמת גאוגרפית הרפתקנית שמטיילת לבד ובוחרת יעדים על פי טעמה הייחודי. הדגש שלה הוא על הנוף האנושי. היא מרבה לעסוק בסוגיות כמו מהות היופי הנשי, זקנה ואריכות חיים. פעם שמעתי הרצאה מצוינת שלה על קובה אבל ההתמחות הגדולה ביותר שלה היא סרדיניה.

מסע מופלא – חבשושית מחברת בין עולמות

עינת הרשקו היא בוגרת תואר שני בתיירות, וכותבת לא רק על יעדים אלא גם על הצד של התיירות בראייה מקצועית. היא מתעניינת באמנות רחוב וביעדים אלטרנטיביים בישראל ובעולם. גם כשהיעדים מוכרים היא מחפשת בהם את התיירות היצירתית ואת הביטויים של אמנות הרחוב שבאופן טבעי באים לידי ביטוי דווקא בשולי העיר.

אלטר נע טיבה

שלומי מרגלית החל לחלוק את ניסיון טיוליו עם משפחתו ה"סרוגה" כדבריו, וכיום הוא גם מדריך טיולים.

סרוגים בדרכים

ענבל זק מטיילת שנים רבות באירופה ומכירה אותה לעומק. בבלוג היא כותבת סיפורי דרך וכמו כן על דברים שהיא אוהבת כמו אוספים שנוצרו בין היתר בטיולים, על ספרים וסרטי קולנוע שמתרחשים בערים וארצות ביבשת האהובה עליה. ענבל היא גם יועצת טיולים ועל כן יש לה שני אתרים, אחד שהוא הבלוג ואחד לעסקים. גם בו יש כתבות ומידע.

הבלוג של ענבל

אתר הייעוץ

יונית אבני היא יועצת טיולים ותיקה ומכירה את אירופה יותר מכל האנשים שאני מכירה. אבל בבלוג שלה היא אינה מתארת מסלולים אלא פותחת זכוכית מגדלת על נושאים מעניינים כמו בתי קברות לחיות מחמד, נשיקות וממתקים, ההיסטוריה של דובוני הצעצוע, קרנבלים ושלל נושאים צבעוניים.

יונית מבשלת טיולים (הבלוג)

yonitour (אתר הייעוץ)

איילת לוי היא יועצת טיולים שכותבת גם בלוג ובו הרבה עצות שימושיות ומידע על יעדים.

איילת המטיילת

ליאור מתמחה בכל מה שנוגע לחברות התעופה, טיסות זולות, צבירת מיילים ונקודות, בחירת מלונות וארגון הטיול בצד הכלכלי. הבלוג שלו מאוד אינפורמטיבי ומתעדכן כל הזמן.

FlyingOut

תאיר פאר היא יועצת טיולים ומתכננת מסלולי טיול. היא מספרת בעיקר על טיולי המשפחה שלה, בעיקר בקרוואן עם ילדיה הקטנים. תאיר צברה ניסיון בטיולים בקרוואן וזוהי התמחותה העיקרית.

Tair Peer Travel Around

נועה כרמון מטיילת בהרכבים שונים של המשפחה ליעדים באירופה. סיפורי הטיול שלה מצטיינים בשלל טיפים והמלצות. נועה מתכננת מסלולים לסלובניה וקרואטיה, ליער השחור, לרומניה, לדרום איטליה, לאוסטריה ועוד.

חולמת טיולים

טלי קורן אוהבת חורף, פריחה, אגמים והרבה הרבה ירוק בעיניים! היא יועצת טיולים המתכננת מסלולי טיול ליעדי טבע מובהקים. בין יעדיה: האיים האזוריים, סקוטלנד, הפירנאים, סלובקיה, אוסטריה, האלפים הצרפתיים, עמק הלואר ועוד

חלום של טיול

מירב טלמור קשי היא יועצת טיולים, כתבת תיירות ויזמית. מירה אוהבת מושבעת של טבע. כתבותיה מופיעות ב"ווינט" וב"מאקו". יעדי ההתמחות שלה לתחום היעוץ ותכנון המסלולים הם ארה"ב, קוסטה ריקה ושלל יעדים באירופה.

חלומות ומסעות

נישות ייחודיות

טיולים לשומרי כשרות

עדי וייץ מתמקדת בנישה של טיולים לשומרי כשרות. לא קל למטיילים דתיים להסתדר בחו"ל ולרבים הקושי הוא ממש מכשול. עדי חוקרת לעומק את השטח כדי לספק לקהל שלה מידע קונקרטי על מסעדות עם אוכל כשר, מרכזים יהודיים בחו"ל ובתי כנסת. בנוסף לכל אלה היא גם ממליצה על דברים שטובים לכול כמו יעדי טבע מרהיבים, היכן לעשות שופינג ועוד.

מטיילים בכיפה

השראה

אלישבע זלצר היא עיתונאית ותיקה וכבר הרבה שנים היא "המשוטטת". היא בלוגרית ותיקה מאוד, מדור החלוצות. יש לה אהבה גדולה לרחוב ולשיטוט חסר מטרה, שבו העיניים וכל החושים הם מורי הדרך. פעם כתבה בעיקר על אמנות רחוב. היום היא חיה חלק מהשנה ביוון וכותבת על יוון. לטענתה היא כותבת בשביל ההשראה, ובעיני היא מומחית לשילוב שבין מילה ותמונה.

המשוטטת

טיולי משפחות

טליה קליין פרז מתמקדת בטיולי משפחות לחו"ל. בבלוג היא מרכזת סיכומי טיול שערכה עם משפחתה, נושאים ייחודיים המיוחדים לטיול עם ילדים ועוד הרבה מסלולים ששולחים לה גולשים מקבוצת הפייסבוק שהיא מנהלת ששמה כשם הבלוג.

חו"ל עם ילדים

טיולי משפחות

זואי לסרי חשבה פעם שצריך להיות עשיר כדי לטייל בחו"ל. עם הזמן היא גילתה שאפשר לטייל גם בזול וכיום יש לה מוניטין של אחת המומחיות בתחום. היא מטיילת כאמא יחידנית עם שלושת ילדיה. היא שמה דגש על החוויה הבלתי אמצעית שהיעדים השונים מזמנים לה ולילדיה ועל כן לטענתה אינה עוסקת בתכנון התכנים של הטיול. היא סומכת על עצמה שתדע לזמן את החוויות בשטח. לא כל אחד יכול להיות זואי, אבל יש הרבה מה ללמוד ממנה.

פליי תותי

אמנות

תמר גרינברג הלפמן כותבת בעיקר על אמנות ועל חינוך מוזיאלי. מאז שפתחה את הבלוג סיפרה גם על טיוליה וכיום זוהי נישה ההולכת ומתרחבת. 

החיים סילאן

אמנות ועיצוב

נועה בר-נס אוהבת נגיעות של עיצוב ושל אמנות בחייה ואוהבת גם לטייל בארץ ובעולם. בבלוג שלה היא מספרת על טיולים מתוך דגש על אמנות, על עיצוב ועל סדנאות ייחודיות.

ArTerminal

בלוגים המתמחים באזור או ביעד אחד

טיולים בארץ

גיל אהרוני הוא בלוגר ותיק מאוד הכותב בלוג טיולים על ישראל. הוא כותב על מסלולים, אטרקציות, מקומות לינה וציוד טיולים.

בא לי לטייל

הודו

מירב אמרגי היא מזרחנית ו"חוקרת הודו" שמרצה וכותבת מאמרים. יש לה אגם של ידע וכך גם נקרא הבלוג המרתק שלה שהוא אינו בלוג טיולים בעיקרו אלא בית לשלל נושאים מרתקים על תת-היבשת והמדינה הצבעונית הזאת, והוא הזדמנות ללמוד ולהכיר באופן שאין לו כמעט תחליף.

אגם הידע

סין

בעליו קוראים לו "אתר" והוא נראה כמו בלוג. הכותבים בו הם ישראלים המומחים לסין והכתבות הן מקצועיות. אז אולי לא בלוג קלאסי אבל מסתמן כ"התנ"ך של המטיילים הישראלים לסין". יש בו ידע מקיף על מקומות, מסלולים וכל מה שחשוב לדעת כשנוסעים לסין.

travelchina

יפן

אורית מצא שגב מתעניינת במיוחד בתרבויות מזרח אסיה ואף למדה עליהן במסלול אקדמי. את הבלוג פתחה בעקבות טיול ביפן, שבה היא מתעניינת באופן מיוחד.

היפנית הקטנה

ארה"ב

נלי זבז’ינסקי נמצאת בארה"ב במסגרת רילוקיישן עם בעלה. הדגש בבלוג שלה אינו על טיולים אלא דווקא על בישול, יצירה ויתר תחביביה, אולם צירפתי אותו לכאן למרות זאת היות שהחלה לכתוב גם פוסטים על יעדי טיול והם נראים כהתחלה טובה להמשך. שווה לעקוב.

at Nelly's

ניו יורק

חן דודקביץ' התגוררה כמה שנים בניו יורק עם משפחתה וכתבה על חוויותיה בעיר הגדולה, על שופינג, על אמנות ועל כל מה שמעניין. היא עושה את זה בהומור רב, והיות שהיא בעניינים ומקפידה להיות מעודכנת היא ממשיכה בכך גם עכשיו, לאחר החזרה לארץ.

באמאשלי ניו יורק 

ניו יורק

טובה מאי הפסיקה לספור כמה פעמים ביקרה בניו יורק. בבלוג שלה היא כותבת על חוויות מיוחדות בניו יורק, ולמעשה מציגה ניו יורק למתקדמים. אבל גם המגיעים לראשונה לעיר בוודאי ישמחו לקרוא ולהידבר באהבה של טובה לתפוח הגדול.

כאן שם ובכל מקום

צפון אמריקה

אושרה קמחי כותבת על טיולים בחו"ל אולם כשמדובר בצפון אמריקה ובארה"ב – היא שם דבר. הטיול הראשון של אושרה בארה"ב היה שמונה חודשים עם המשפחה בקרוואן, ומאז היא חזרה ליבשת שוב ושוב, פעמים רבות בקרוואן.

על המזוודות

פריז

שרון היינריך וגלי הדרי מתגוררות בפריז ומפתחות את העסק שהחלה בו שרון לפני שנים. שרון מתמחה במתוקים והשתיים מובילות סיורים בין הפטיסרי והשוקולטרי הטובים בפריז. בבלוג הן כותבות על הטעמים של פריז ומשתפות מתכונים וסיפורים מחופשות מחוץ לעיר האורות.

paris chez sharon

פריז וצרפת

צבי חזנוב משתף באהבה הגדולה שלו לפריז ולתרבות צרפת וכותב על פינות נסתרות, רומנטיקה, אוכל והרבה קסם צרפתי. צבי גם מארח בבלוג הרבה אורחים התורמים מהידע שלהם על צרפת ועל אפשרויות טיול בפריז ובמחוזותיה השונים של המדינה.

פרנקופילים אנונימיים

בעיקר פריז

כינרת רוזנבלום היא מוותיקי הבלוגרים במקומותינו ופריזאית מוכר וידוע מהשנים שבהם היתה ברילוקיישן בעיר האורות. לאחרונה היא חזרה לכתוב בבלוג ופרט לשלל נוסעים מעניינים יש בו גם על טיוליה במקומות אחרים. תוכלו למצוא בבלוג המלצות למקומות לינה וכמובן תוכן עשיר על העיר הגדולה.

פריזאית

פרובנס

נורית גאון מתגוררת באקס אן פרובנס במסגרת רילוקיישן בעקבות עבודה של בעלה. היא פתחה מיזם תיירותי בפרובנס ובצדו בלוג שבו היא מעלה הרבה מידע על האזור, טיפים ורעיונות לטיולים.

wow provence

איטליה

דלית קצנלנבוגן חיה בעבר באיטליה וכבר שנים רבות היא מדריכה טיולים באיטליה. באתר שלה יש בלוג ובו פוסטים עשירים במידע.

viva italia

איטליה

קבוצת כותבים המכירים את איטליה היטב כותבים על ערים מעניינות, על קניות, על אוכל, על אופנה, על אירועים ועל כל מה שרק אפשר כשחושבים על איטליה. 

באיטליה

ברצלונה

ענבל כבירי היא צלמת הנמצאת ברילוקיישן בברצלונה. בבלוג שפתחה היא חולקת שפע של מידע על אוכל בברצלונה ועל מסעדות, וכמו כן על טיולים בספרד, מחוצה לה ועל נושאים אחרים. 

הבלוג של ענבל

רומניה

דנה לב יצאה עם המשפחה לרומניה במסגרת רילוקיישן ופתחה את הבלוג שמתאר את חייהם ברומניה, מסלולים שעשו עם הילדים, אורחות חיים ומנהגים ברומניה וכל דבר מעניין שהיא מוצאת לנכון לכתוב עליו. 

משפחה במסע

אנגליה

שירלי שקד התגוררה כמה שנים עם משפחתה במנצ'סטר ומאז שחזרה לארץ היא מתגעגעת לעיר, למחוזותיה של צפון אנגליה ולתרבות המקומית. היא כותבת על טיולי המשפחה, על מקומות במנצ'סטר וסביבתה שרק מי שמכיר מקרוב יודע על קיומם, על סיפורים היסטוריים, על השפה, המוזיקה ועוד.

מנצ'סטר שלי

אנגליה

סיוון ואודי התגוררו בעבר בלונדון ולאחר שמשפחתם התרחבה עברו להתגורר באזור הקוטסוולדס. את הבלוג הם פתחו במטרה לספר על הטירות ובתי האחוזה היפים של אנגליה. האתר מלא בחוויותיהם משלל הטירות שבהן ביקרו, בסיפורים היסטוריים מופלאים וגם בנושאים אחרים כגון אוניברסיטה עתיקה, סיפורים על תקופות של מגפה ועוד

chasing castles

הולנד

רחלי לביא דגן היא ישראלית החיה בהולנד. רחלי מובילה סיורי וינטג', ובאתר שלה יש בלוג שבו היא משתפת במקומות ייחודיים בהולנד ובנושאים מעניינים.

רק עתיק