שלום,

שמי זיוה רענן, ואני

מכורה למילים, אוהבת צליל של שפה זרה, עקבות של מורשת, מים מפכפכים בפלג הנחל ושיטוט חסר מטרה ברחוב.

מתפעלת מאמנות, סקרנית לתרבות המקום, מתלהבת משלג ביער בחורף, אוספת מפות, מחויבת לתיירות חברתית, אחראית, אקולוגית או איך שתרצו לקרוא לה.

שמתי לב

את שמתי לב פתחתי באמצע 2015 מסקרנות ומרצון באתגר חדש. כתיבה על מקומות, על אנשים ועל טיולים מאפשרת לי למצוא סיפורים ולספר אותם בדרכי. השיח המתקיים בתוך עולם הבלוגינג הוביל אותי לצאת לעתים לבד, וגיליתי שזה סטרטאפ של ממש. אני נהנית מאוד מהשהות הזאת עם עצמי המאפשרת לספוג ולשוטט ללא הפרעה היכן שאני רוצה. 

לאחר כמה שנות פעילות בבלוג הרגשתי צורך באתגר נוסף ובחרתי לספר על אפשרויות הטיול בתחבורה ציבורית, לשתף בחוויות ולעודד מטיילים לאמץ דרך זו.

הנושא צמח מתוך צורך שלי ומתוך קשר לערכים שעליהם מבוסס הבלוג: החיבור לתרבות המקומית והצורך בהפחתת טביעת הרגל שלנו כתיירים.

תכנון טיולים בהתאמה אישית ויעוץ

ביחד עם האתגר החדש נולד גם העיסוק המקצועי של תכנון טיולים ויעוץ. כבר עסקתי בכך שנים מאהבה לדבר ונותר רק למסד את העיסוק ולתת לו מקום של כבוד. אני נותנת שירות גם למטיילים ברכב. כל מטייל יכול לבחור כיצד לטייל.

אני בוגרת הקורס למדריכי טיולים בחו"ל של בית הספר לתיירות. בעברי עבדתי בתחום החינוך. 

וקצת יותר בהרחבה

בעבודת התכנון אני מתמקדת באירופה. רבים לא יודעים אבל גם אירופה עשויה להיות מאוד אקזוטית במובן הזה שיש בה מגוון אדיר של תרבויות ונופים. יש בה ערים כמו פריז ורומא ויש בה מקומות שכוחי אל. אפילו בתוך המדינות עצמן ניתן לחוות שפות שונות, אזורים נוף שונים זה מזה ומנהגים של מיעוטים. הרי אנחנו רואים את זה אפילו בארץ הקטנה שלנו.

טיול בתחבורה ציבורית בצרפת

אני כמטיילת

אני אמא לשלוש בנות ששתיים מהן כבר פרחו מהקן. בעבר טיילנו כמשפחה וההוויה של משפחה בטיול מוכרת לי. כיום ההזדמנויות האלה נדירות. אני מטיילת לעתים עם בן הזוג, עם חברות, עם מישהי מהבנות, לעתים לבד ולעתים מוזמנת כבלוגרית.

כשאני מטיילת בתחבורה ציבורית אני מוצאת את הפתרונות כיצד להגיע גם אל הכפרים ואל הטבע. אני עורכת בטבע טיולים קלים. טרקים, אם שאלתם, זה לא אני.

עם השנים אני משתדלת לקצר מרחקי נסיעה, אם זה ברכב ואם בתחבורה הציבורית. אני מאמינה שהטיול האטי מתמקד במעט ומאפשר לראות ולחוות הרבה, ומאמינה גם בסגולותיו בהיבט של הקיימות. 

טיול בתחבורה ציבורית ברומניה

למה תחבורה ציבורית

זה התחיל מסיבות פרקטיות כמו חוסר רצון להתמודד עם הסטרס המצטבר בזמן הנהיגה ועם האחריות על קופסת המתכת הזאת. בהמשך למדתי להכיר בערך של דרך הטיול הזאת. 

התחבורה הציבורית היא חלופה ירוקה. לטייל כאחד האדם ולוותר על רכב נוסף בכביש זו דרך טיול שמזמנת יותר קרבה אל האוכלוסייה המקומית ופחות הסתגרות בתוך בועה תיירותית זרה ומנותקת. החלופה של התחבורה הציבורית מאפשרת עצמאות ופותחת עולמות לכל אלו שמכל מיני סיבות אינם רוצים או אינם יכולים לשכור רכב. 

כדאי לדעת שמדינות רבות באירופה, בוודאי באירופה המערבית אבל גם מעבר לה, נערכות לתת מענה למטיילים, ויש הרבה אפשרויות זמינות של הגעה אל מסלולי המטיילים.

טיול בתחבורה ציבורית בהולנד, כמה קל וכיף

למי זה מתאים?

הטיול בתחבורה ציבורית הוא פתרון מעולה לשתי חברות שרוצות לצאת ביחד. אני יודעת שנשים רבות נוהגות בחו"ל. ההזמנה שלי נוגעת לאלו שאינן מעוניינות לטייל עם רכב. זה נהדר לאנשים בגיל הזהב. ושוב, גם בין הפנסיונרים יש כאלה שנוהגים עד גיל מאוד מתקדם, אבל רבים מרגישים שזה כבר פחות מתאים ועדיין היו רוצים לטייל באופן עצמאי. זה פתרון גם לצעירים שחברות השכרת הרכב גובות מהם מחיר בלתי אפשרי.

זה נפלא להורה יחיד עם ילדים. פגשתי בטיולי אמהות שמטיילות עם ילדיהן וזה מקסים בעיני. לא חייבים להגיע לכל חור. פוגשים תרבות אחרת, טועמים מאכלים חדשים, ויש שפע של זמן משותף לחוות ביחד חוויות חדשות ומסעירות. זה מתאים גם לאנשים שמוכנים להתנסות, ובעיקר לאלו שמכירים ביתרונות של התחבורה הציבורית ויודעים להעריך אותם.

ואפשר לשלב. גם כשמטיילים ברכב אפשר לתת לרכב לנוח מדי פעם ולנצל קו תחבורה מקומית ליום טיול. זה כיף. אם עוד לא ניסיתם אני משוכנעת שרבים מכם יתאהבו בקונספט לאחר שינסו.

טיול בתחבורה ציבורית בטוסקנה

לאן נמשיך מפה?

כאן אפשר לקרוא על שירותי היעוץ ותכנון הטיולים. יש התלבטות הקשורה לטיול? בואו נדבר ונברר דברים בשיחה. יש פונים שקיבלו מענה כלשהו בשיחת ההיכרות והחליטו לתכנן לעצמם לבד. גם זה בסדר. והיו שהמשיכו ולא הצטערו.

אני מזמינה אותך לבקר גם בעמוד העוסק בטיולים בתחבורה ציבורית שכבר נאסף בו חומר רב.

אני מקווה ששמתי לב יהיה לך לבית שיש בו עניין, מענה לצרכים ותוכן עשיר לקריאה ובילוי

052-3741-683

ziva.samtilev@gmail.com

להצטרפות אל מועדון החברים של שמתי לב
טיול בתחבורה ציבורית באנגליה