שלום,

שמי זיוה רענן, ואני

מכורה למילים, אוהבת צליל של שפה זרה, עקבות של מורשת, מים מפכפכים בפלג הנחל ושיטוט חסר מטרה ברחוב.

מתפעלת מאמנות, סקרנית לתרבות המקום, מתלהבת משלג ביער בחורף, אוספת מפות, מחויבת לתיירות חברתית, אחראית, אקולוגית או איך שתרצו לקרוא לה.

שמתי לב

את שמתי לב פתחתי באמצע 2015 מסקרנות ומרצון באתגר חדש. הכתיבה שולחת אותי ללמוד עוד בכדי לספר. הכתיבה מחדדת את החושים שלי כמטיילת וגם את התודעה.

לאחר כמה שנות פעילות בבלוג הרגשתי צורך באתגר נוסף ובחרתי לספר על אפשרויות הטיול בתחבורה ציבורית, לשתף בחוויות ולעודד מטיילים לאמץ דרך זו.

הנושא צמח מתוך צורך שלי ומתוך קשר לערכים שעליהם מבוסס הבלוג: החיבור לתרבות המקומית והצורך בהפחתת טביעת הרגל שלנו כמטיילים.

תכנון טיולים בהתאמה אישית ויעוץ

ביחד עם האתגר החדש נולד גם העיסוק המקצועי של תכנון טיולים ויעוץ. כבר עסקתי בכך שנים מאהבה לדבר ונותר רק למסד את העיסוק ולתת לו מקום של כבוד. אני נותנת שירות גם למטיילים ברכב. כל מטייל יכול לבחור כיצד לטייל.

שיתופי פעולה

אני שמחה לשתף פעולה עם אתרים ועסקים שאני מתחברת אליהם ומוצאת בהם ערך מוסף. אם יש לכם סיפור מעניין או חיבור מיוחד לסביבה ולתרבות המקומית – אתם מוזמנים לדבר אתי.

וקצת יותר בהרחבה

בעבודת התכנון אני מתמקדת באירופה. רבים לא יודעים אבל גם אירופה עשויה להיות מאוד אקזוטית במובן הזה שיש בה מגוון אדיר של תרבויות ונופים. יש בה ערים כמו פריז ורומא ויש בה מקומות שכוחי אל. אפילו בתוך המדינות עצמן ניתן לחוות שפות שונות, אזורים נוף שונים זה מזה ומנהגים של מיעוטים. הרי אנחנו רואים את זה אפילו בארץ הקטנה שלנו.

כפרים, ערים, חופי ים, איים והרים בטיול בתחבורה ציבורית בריביירה הצרפתית

אני כמטיילת

אני אמא לשלוש, ושתיים מהן כבר פרחו מהקן. בעבר טיילנו כמשפחה וההוויה של משפחה בטיול מוכרת לי. כיום ההזדמנויות האלה נדירות. אני מטיילת לעתים עם בן הזוג, עם חברות, עם מישהי מהבנות, לעתים לבד ולעתים מוזמנת כבלוגרית.

כשאני מטיילת בתחבורה ציבורית אני מוצאת את הפתרונות כיצד להגיע גם אל הכפרים ואל הטבע. אני עורכת בטבע טיולים קלים. טרקים, אם שאלתם, זה לא אני.

עם השנים אני משתדלת לקצר מרחקי נסיעה, אם זה ברכב ואם בתחבורה הציבורית. אני מאמינה שהטיול האטי מתמקד במעט ומאפשר לראות ולחוות הרבה, ומאמינה גם בסגולותיו בהיבט של הקיימות. 

טיול בתחבורה ציבורית ברומניה

למה תחבורה ציבורית?

זה התחיל מסיבות פרקטיות כמו חוסר רצון להתמודד עם הסטרס המצטבר בזמן הנהיגה ועם האחריות על קופסת המתכת הזאת. בהמשך למדתי להכיר בערך של דרך הטיול הזאת. 

הנהג שדיבר בקולניות בטלפון, באיטלקית מתגלגלת, בזמן הנסיעה לסן ג'מינאנו בטוסקנה;

תושבי הכפרים ברומניה שעלו וירדו מהרכבת הנוסעת באיטיות וישבו על הריצפה בפינת הקרון;

המטיילים עם מקלות ההליכה באוטובוס שיצא מניס בריביירה הצרפתית אל הקורניש העליון;

כל אלו הן חוויות שמוסיפות רובד לטיול ומפחיתות את תחושת הזרות שבבועה התיירותית.

תוסיפו לזה את השחרור מהנהיגה ואת החופש לבהות בחלון. ולא פחות חשוב: התחבורה הציבורית מפחיתה את מספר המכוניות בכביש. כל אלו הן סיבות מצוינות לנסות לפעמים את הדרך הזו או לשלב אותה בטיולים שלנו.  

גם כשמטיילים ברכב אפשר לתת לו לנוח מדי פעם ולנצל קו תחבורה מקומי ליום טיול. זה כיף. אם עוד לא ניסיתם אני משוכנעת שרבים מכם יתאהבו בקונספט לאחר שינסו.

טיול בתחבורה ציבורית בהולנד, כמה קל וכיף

האם נוכל להמשיך לטייל בתחבורה ציבורית בעידן הקורונה?

אין לדעת אם נחוש מספיק ביטחון כשנחזור לטייל בקרוב. יתכן שבהתחלה החשש יהיה עדיין גדול ונעדיף את ההתרחקות ואת הביטחון שבקופסת המתכת פרטית. עדיין אפשר יהיה בוודאי לנצל חוויות כמו שייט באגם או בים הפתוח, ואני מקווה שצרכים אחרים של העולם יובילו בסופו של דבר גם לחזרה אל החלופות השונות של התחבורה הציבורית והשיתופית.

בשנים שקדמו לקורונה מדינות רבות באירופה, בוודאי באירופה המערבית אבל גם מעבר לה, נערכו לתת מענה למטיילים בקווי תחבורה יעודיים המגיעים אל מסלולי המטיילים. נקווה שהמגמה תמשיך להתקיים ואף תתפתח לאחר שהעולם קצת ירגע מהמשבר הנוכחי.

טיול בתחבורה ציבורית בטוסקנה

לאן נמשיך מפה?

כאן אפשר לקרוא על שירותי היעוץ ותכנון הטיולים. יש התלבטות הקשורה לטיול? בואו נדבר ונברר דברים בשיחה. יש פונים שקיבלו מענה כלשהו בשיחת ההיכרות והחליטו לתכנן לעצמם לבד. גם זה בסדר. והיו שהמשיכו ולא הצטערו.

אני מקווה ששמתי לב יהיה לך לבית שיש בו עניין, מענה לצרכים ותוכן עשיר לקריאה ובילוי

052-3741-683

ziva.samtilev@gmail.com

להצטרפות אל מועדון החברים של שמתי לב
טיול בתחבורה ציבורית באנגליה