שמתי לב ואני

שלום, שמי זיוה רענן.

את שמתי לב פתחתי מסקרנות ומרצון באתגר חדש, ובאמת הוא לקח אותי למקומות שלא שיערתי שאגיע אליהם.

הבלוג הוא מנוע להרחיב את הגבולות של עצמי גם בכתיבה וגם כמטיילת. ההיכרות עם בלוגרים אחרים והשיח המתקיים בתוך העולם הזה הוביל אותי להיות מטיילת עצמאית יותר היוצאת לעתים גם לבד. הכתיבה המתמדת שיכללה מיומנויות ועודדה את יכולות החקר שהיו בי.

מתחילת הדרך התעניינתי במיוחד בתרבות המקומית ובחיפוש אחר אפשרויות ההרחבה של המסלולים המוכרים. אני מספרת על המוכר, על הפחות מוכר ועל מה שמעבר לחזיתות כיכר העיר היפות.

אני משתדלת לגעת במשולש שבין תיירים, תושבי המקום ושימור הסביבה – השילוש הקדוש של הקיימות.

תכנון טיולים בהתאמה אישית ועידוד לטייל בתחבורה ציבורית

עם השנים נוסף לו אתגר. בחרתי לעסוק בהנגשת מידע על טיולים בתחבורה ציבורית על מנת לעודד אנשים לצאת ולטייל בדרך זו. הנושא צמח מתוך קשר עם הערכים שעליהם מבוסס הבלוג: החיבור לתרבות המקומית והצורך בהפחתת טביעת הרגל שלנו כתיירים.

ביחד עם האתגר החדש נולד גם העיסוק המקצועי בייעוץ ובתכנון טיולים. כבר עסקתי בכך לא מעט במשך שנים מאהבה לדבר ונותר רק למסד את העיסוק ולתת לו מקום של כבוד. אני נותנת שירות למטיילים ברכב ובלעדיו.

אני בוגרת הקורס למדריכי טיולים בחו"ל של בית הספר לתיירות. בעברי עבדתי בתחום החינוך 

וקצת יותר בהרחבה

בעבודת התכנון אני מתמקדת באירופה. רבים לא יודעים אבל גם אירופה עשויה להיות מאוד אקזוטית במובן הזה שיש בה מגוון אדיר של תרבויות ונופים. אפילו בתוך המדינות עצמן ניתן לחוות שפות שונות, אזורים נוף שונים זה מזה ומנהגים של מיעוטים. הרי אנחנו רואים את זה אפילו בארץ הקטנה שלנו.

טיול בתחבורה ציבורית בצרפת

אני כמטיילת

אני אמא לשלוש בנות ששתיים מהן כבר פרחו מהקן. בעבר טיילנו כמשפחה אבל ההזדמנויות האלה כיום נדירות. אני יוצאת לטייל בהרכבים שונים, לעתים מוזמנת כבלוגרית ולעתים יוצאת גם לבד. כשאני לבד או עם שותפה נוספת אני מרבה לנצל את התחבורה הציבורית. בטיולים עם בן הזוג אנו נוסעים ברכב כי זו האהבה שלו ולא אקח לו אותה. הרכב בהחלט מאפשר יותר גמישות וזו פריווילגיה שאפשר לטייל גם בדרך זו לעתים. 

אני מטיילת בערים אבל אוהבת גם לצאת מהן על העיירות, אל הכפרים ואל הנוף הפתוח. תמונות בתי הכפר עם הגינות הפורחות בחצרות שובות את לבי, ואני לא מוותרת על החלק הזה בטיול גם כשאני לבד.

עם השנים אני משתדלת לקצר מרחקי נסיעה, אם זה ברכב ואם בתחבורה הציבורית. אני מאמינה שהטיול האטי מתמקד במעט ומאפשר לראות ולחוות הרבה, ומאמינה גם בסגולותיו בהיבט של הקיימות. 

טיול בתחבורה ציבורית ברומניה

למה תחבורה ציבורית

זה התחיל מסיבות פרקטיות כמו חוסר רצון להתמודד עם הסטרס המצטבר בזמן הנהיגה ועם האחריות על קופסת המתכת הזאת כשאני מטיילת לבד או בהרכב מצומצם אחר. בהמשך למדתי להכיר בערך של דרך הטיול הזאת. 

התחבורה הציבורית היא חלופה ירוקה. לטייל כאחד האדם ולוותר על רכב נוסף בכביש זו מטרה מאוד ראויה. זו דרך טיול שמזמנת יותר קרבה אל האוכלוסייה המקומית ופחות הסתגרות בתוך בועה תיירותית זרה ומנותקת. החלופה של התחבורה הציבורית מאפשרת עצמאות ופותחת עולמות לכל אלו שמכל מיני סיבות אינם רוצים או אינם יכולים לשכור רכב. כדאי לדעת שמדינות רבות באירופה, בוודאי באירופה המערבית אבל גם מעבר לה, נערכות לתת מענה למטיילים, והאפשרויות רבות.

טיול בתחבורה ציבורית בהולנד, כמה קל וכיף

למי זה מתאים?

הטיול בתחבורה ציבורית הוא פתרון מעולה לשתי חברות שרוצות לצאת ביחד. אני יודעת שנשים רבות נוהגות בחו"ל. ההזמנה שלי נוגעת לאלו שאינן מעוניינות לטייל עם רכב. זה נהדר לאנשים בגיל הזהב. ושוב, גם בין הפנסיונרים יש כאלה שנוהגים עד גיל מאוד מתקדם, אבל רבים מרגישים שזה כבר פחות מתאים ועדיין היו רוצים לטייל באופן עצמאי. זה פתרון גם לצעירים שחברות השכרת הרכב גובות מהם מחיר בלתי אפשרי.

זה נפלא להורה יחיד עם ילדים. פגשתי בטיולי אמהות שמטיילות עם ילדיהן וזה מקסים בעיני. לא חייבים להגיע לכל חור. פוגשים תרבות אחרת, טועמים מאכלים חדשים, ויש שפע של זמן משותף לחוות ביחד חוויות חדשות ומסעירות. זה מתאים גם לאנשים שמוכנים להתנסות, ובעיקר לאלו שמכירים ביתרונות של התחבורה הציבורית ויודעים להעריך אותם.

טיול בתחבורה ציבורית בטוסקנה

אני מזמינה אותך לבקר גם בעמוד העוסק בטיולים בתחבורה ציבורית שכבר נאסף בו חומר רב.

כאן אפשר לקרוא על שירותי היעוץ ותכנון הטיולים.

אני מקווה ששמתי לב יהפוך לך לבית שיש בו עניין ומענה לצרכים, ומזמינה להתייעץ אתי.

052-3741-683

ziva.samtilev@gmail.com

להצטרפות אל מועדון החברים של שמתי לב
טיול בתחבורה ציבורית באנגליה