שמתי לב ואני

שלום, שמי זיוה רענן.

יום אחד, באמצע 2015, זה קרה. הבלוגינג התלבש עלי כמו כפפה ליד. פתחתי את שמתי לב מסקרנות ומרצון באתגר חדש, ובאמת הוא לקח אותי למקומות שלא שיערתי שאגיע אליהם. הבלוג הוא מנוע להרחיב את הגבולות של עצמי גם בכתיבה וגם כמטיילת. הבלוג מייצר לי עניין בחיי היום-יום. אני לומדת על הנושאים שאני כותבת עליהם, קוראת וחוקרת.

תכנון טיולים בהתאמה אישית ועידוד לטייל בתחבורה ציבורית

עם השנים נוסף לו אתגר. בחרתי לעסוק בהנגשת מידע על טיולים בתחבורה ציבורית על מנת לעודד אנשים לצאת ולטייל בדרך זו. הנושא צמח מתוך קשר עם הערכים שעליהם מבוסס הבלוג: החיבור לתרבות המקומית ומודעות לאיכות הסביבה.

ביחד עם האתגר החדש נולד גם העיסוק המקצועי בייעוץ ובתכנון טיולים. כבר עסקתי בכך לא מעט במשך שנים מאהבה לדבר ונותר רק למסד את העיסוק ולתת לו מקום של כבוד. אני נותנת שירות למטיילים ברכב ובלעדיו.

אני בוגרת הקורס למדריכי טיולים בחו"ל של בית הספר לתיירות. בעברי עבדתי בתחום החינוך 

וקצת יותר בהרחבה

בעבודת התכנון אני מתמקדת באירופה. רבים לא יודעים אבל גם אירופה עשויה להיות מאוד אקזוטית במובן הזה שיש בה מגוון אדיר של תרבויות ונופים. אפילו בתוך המדינות עצמן ניתן לחוות שפות שונות, אזורים נוף שונים זה מזה ומנהגים של מיעוטים. הרי אנחנו רואים את זה אפילו בארץ הקטנה שלנו.

טיול בתחבורה ציבורית בצרפת

אני כמטיילת

אני אמא לשלוש בנות ששתיים מהן כבר פרחו מהקן. בעבר טיילנו כמשפחה אבל ההזדמנויות האלה כיום נדירות. אני יוצאת לטייל בהרכבים שונים, לעתים מוזמנת כבלוגרית ולעתים יוצאת גם לבד. כשאני לבד או עם שותפה נוספת אני מרבה לנצל את התחבורה הציבורית.

אני מטיילת בערים אבל אוהבת גם לצאת מהן על העיירות, אל הכפרים ואל הנוף הפתוח. תמונות בתי הכפר עם הגינות הפורחות בחצרות שובות את לבי, ואני לא מוותרת על החלק הזה בטיול גם כשאני לבד.

טיול בתחבורה ציבורית ברומניה

למה תחבורה ציבורית

אני נוהגת בארץ אבל כשהתמודדתי עם הדילמה האם לשכור רכב בחו"ל בסופו של דבר בחרתי לוותר על כך. אחד השיקולים היה המחיר. למטייל יחיד זה יקר ולעתים גם לשניים. אבל השיקול העיקרי היה חוסר הרצון שלי להתמודד עם הנהיגה במקום זר ועם האחריות על קופסת המתכת הזאת כשאני לבד או כשאני המבוגר היחיד. 

התחבורה הציבורית היא חלופה ירוקה. לטייל כאחד האדם ולוותר על רכב נוסף בכביש זו מטרה מאוד ראויה. זו דרך טיול שמקרבת אל האוכלוסייה המקומית ומזמנת יותר קרבה ופחות הסתגרות בתוך בועה תיירותית זרה ומנותקת. החלופה של התחבורה הציבורית מאפשרת עצמאות ופותחת עולמות לכל אלו שמכל מיני סיבות אינם רוצים או אינם יכולים לשכור רכב. כדאי לדעת שמדינות רבות באירופה, בוודאי באירופה המערבית אבל גם מעבר לה, נערכות לתת מענה למטיילים, והאפשרויות רבות.

טיול בתחבורה ציבורית בהולנד, כמה קל וכיף

למי זה מתאים?

הטיול בתחבורה ציבורית הוא פתרון מעולה לשתי חברות שרוצות לצאת ביחד. אני יודעת שנשים רבות נוהגות בחו"ל. ההזמנה שלי נוגעת לאלו שאינן מעוניינות לטייל עם רכב. זה נהדר לאנשים בגיל הזהב. ושוב, גם בין הפנסיונרים יש כאלה שנוהגים עד גיל מאוד מתקדם, אבל רבים מרגישים שזה כבר פחות מתאים ועדיין היו רוצים לטייל באופן עצמאי. זה פתרון גם לצעירים שחברות השכרת הרכב גובות מהם מחיר בלתי אפשרי.

זה נפלא להורה יחיד עם ילדים. פגשתי בטיולי אמהות שמטיילות עם ילדיהן וזה מקסים בעיני. לא חייבים להגיע לכל חור. פוגשים תרבות אחרת, טועמים מאכלים חדשים, ויש שפע של זמן משותף לחוות ביחד חוויות חדשות ומסעירות. זה מתאים גם לאנשים שמוכנים להתנסות, ובעיקר לאלו שמכירים ביתרונות של התחבורה הציבורית ויודעים להעריך אותם.

טיול בתחבורה ציבורית בטוסקנה

אני מזמינה אותך לבקר גם בעמוד העוסק בטיולים בתחבורה ציבורית שכבר נאסף בו חומר רב.

כאן אפשר לקרוא על שירותי היעוץ ותכנון הטיולים.

אני מקווה ששמתי לב יהפוך לך לבית שיש בו עניין ומענה לצרכים, ומזמינה להתייעץ אתי.

052-3741-683

ziva.samtilev@gmail.com

להצטרפות אל מועדון החברים של שמתי לב
טיול בתחבורה ציבורית באנגליה