על יופי ועל פשטות, על אנשים ועל העולם מנקודת המבט שלי

תכניות ל-2019

2019 תפסה אותי בחוסר בהירות, אבל לאט לאט תכניות מתחילות להתגבש. אז מה מתוכנן, נכון לעכשיו, בתחילת פברואר? 

בודפשט בסוף החורף וראשית האביב

בפורים (חודש מרץ) אהיה בבודפשט. אני נוסעת עם הבת שלי לבלות כמה ימים לפני הגיוס שלה לצבא. נראה לי שכולם כבר היו בבודפשט אבל מה זה בעצם משנה? זה הזמן שלנו, ותמיד יש גם מה לספר ולחדש. התחלתי לקרוא על פינות חביבות בעיר, על הרובע היהודי ועל ה-Ruin Bars. התרשמתי מכמה מקומות עם מורשת של אר-נובו. יש משהו מכשף בסגנון הזה, שלפעמים הוא קיטש ובכל זאת עגול וזורם בקווים כל כך יפים. אולי נלך לסיור מודרך: על קומוניזם או יהדות או אולי ברובע 8 המתחדש. הכל פתוח.

נורווגיה לקראת סוף הקיץ

מחכה לי במגירה כרטיס טיסה לברגן לאוגוסט. כבר זמן רב מתחשק לי להתחיל לגעת בתרבות הנורדית וגם ליהנות מהיופי הגדול הזה שמטיילים מדברים עליו. אני נוסעת עם בן הזוג שלי ומתכננת טיול פיורדים אבל בדרך שלנו, וזה אומר שלא יהיה מסע דילוגים בין כל הפיורדים ש"חייבים" לראות ובין כל הכבישים המסומנים ככבישי נוף לאומיים. מי שמצפה לזה יכול לקרוא מסלולים בעשרות דיווחים שכבר קיימים במרחבי הרשת.

אני מחפשת גם את החוויה המקומית, את השהות הטיפה יותר רגועה במקומות שבהם נבחר ושילוב מגוון של מוזיאונים המגלים פיסה מהתרבות ומההיסטוריה, מסלולי הליכה קלים (לקשים אנחנו כבר לא ערוכים), קצת פיורדים, קצת הרים וקרחונים, קצת כפרים, עיר אחת (ברגן) קצת איים ונגיעה באזור החוף.

טיול שלכת בהרי רודופי, בולגריה

מצאנו תאריך לטיול קצר של כל המשפחה בסוכות, וזה מרגש אותי מאוד. היות שלפנינו ששה ימים לא מלאים ננצל אותם לאזור אחד. רכס הרודופי אינו הגבוה ביותר בבולגריה אבל הוא מכוסה יערות, ובחודש אוקטובר צפויה באזור שלכת יפה. העיר השנייה בגודלה בבולגריה – פלובדיב – משתלבת במסלול. פלובדיב השנה היא בירת תרבות אירופית, ואני סקרנית להכיר את מרכז העיר העתיק ואת רובע Kapana שנחשב ל"רובע אמנות" אפנתי.

באר שבע

החלטתי שאני לוקחת על עצמי פרויקט אחד משמעותי בישראל. באר שבע אינה נחשבת ליעד תיירותי אבל היא עיר גדולה וחשובה בישראל. היא בירת הדרום. יש בה גם אוניברסיטה וגם בית חולים, ועיר שיש לה את שני אלה היא עיר חשובה. אני יוצאת אליה בקרוב ומקווה להביא המלצות מעניינות. התמונות המצורפות כאן למטה הן מביקור ראשון שערכתי בבאר שבע עוד בקיץ. הכניסה היפה היא של החדר שלי ב"בית בעתיקה" – צימר חביב בדיוק כמו שאני אוהבת שבו התארחתי.

ומה עוד?

מסתמן טיול מוזמן באופק ליעד מעניין, ביחד עם משלחת של בלוגרים ועיתונאים. מקווה שאכן יצא לפועל.

פעילות מחוץ למסך

אני מתחילה את השנה בהרגשה טובה ששלוש וחצי שנים של כתיבה הביאו לבלוג  קהל יציב והתעניינות הולכת וגדלה. אני מרגישה רצון להתחיל לצאת מהמסך וליזום מפגשים מעניינים, לפתח שיח של כותבים וקוראים ולשלב ביקורים באתרים לא שגרתיים. מניחה שדברים יתחילו לזוז בקרוב ואוכל לפרסם לוח אירועים.

מאחלת שנה מעניינת וטובה לכולנו

גלילה לראש העמוד
דלג לתוכן