בוואריה, גרמניה

הטיול בבוואריה כבר מאחור. זו היתה חופשת קיץ עם המשפחה במחצית השנייה של יולי. חזרתי עם חוויות מהאגמים, היערות הירוקים, כמויות הבירה הנמזגת בגני הבירה, התלבושת הבוואריות, הפסטיבלים הצבעוניים, הערים הצבעוניות לא פחות, ציורי הקיר הנקראים Lüftlmalerei, רשמים ממינכן וגם מהארץ הכחולה.

מהי הארץ הכחולה? על כך ועל כל מה שהזכרתי כאן אתחיל לספר לאט לאט. כאן אפשר ליהנות מגלריית התמונות.

יפן

תמיד כששואלים אותי מהו טיול החלומות שלך אני אומרת יפן. לפעמים אני אומרת: "פעם אטייל ביפן". ופתאום, כשעלעלתי בחוברות תיירות מיפן בתערוכת התיירות בפברואר השנה, ברגע אחד נפל האסימון והבנתי שאני הולכת לטייל ביפן עוד השנה… לבד. די מהר היה לי ביד כרטיס טיסה לאוסקה לתחילת נובמבר, לתקופת השלכת.

אני אוכל להתעכב כמה שארצה בחנות הקרמיקה או בחנות של נייר הוואשי. אוכל לצלם בכל רגע בלי שזה יעצבן מישהו. יש הרבה יתרונות בטיול לבד. זה סוג של מסע אישי וזמן למחשבה.

 

<<<<

 

ופתאום – טוויסט בעלילה. אחותי הצטרפה אלי ואין דבר יותר משמח מזה. אז את הפנטזיה של הטיול לבד אשמור להזדמנות אחרת.

יש לנו כרטיס טיסה לתחילת נובמבר לאוסקה. נטייל שלושה שבועות נטו ביפן ובתכנית להתחיל מהאלפים היפנים ולהמשיך לקיוטו, לנארה, להירושימה, לקויסאן ולמה שנספיק.

אני מאוד נרגשת לקראת הטיול הזה וכבר חולמת על השלכת האדומה, על פגודות אדומות, על חללי פנים יפים ונקיים עם מחצלת טטמי וחלון גדול הנפתח אל הגן. אני רואה את עצמי בדמיון הולכת לאורך נחל שירקווה בקיוטו כמו סאיורי, גיבורת זכרונותיה של גיישה. אני רוצה לראות מלאכות יד יפניות מסורתיות וגם אמנות מודרנית. מרגישה מאושרת שיש לי לקראת מה לצפות.

 

 

את שער הטורי הזה צילמתי בצרפת, בגן האסיאתי היפה שליד העיירה אונדוז – Bambouseraie de Prafrance

בייג'ין, סין

בסוף אוקטובר אצא מהארץ לשבוע בבייג'ין. הרעיון נולד מטיול ליפן שהתארך וקיבל תוספת. טיסה לאוסקה ביפן דרך קונקשן בבייג'ין קיבלה מתיחה של שבוע לטובת תחנת דרך בבייג'ין.

אני מחכה לראות את אימוני הטאי-צ'י ההמוניים, את העיר האסורה, את מקדש השמים ואת ארמון הקיץ. אולי נהיה באחד החוטונגים. בטח נבקר בשווקים ובחומה הסינית. האמת, עוד לא קראתי מספיק כדי להתאים את התכנית לרצונות שלנו, ואני שמחה שיש לי עוד מה לתכנן והרבה מה לדמיין.

 

את התמונה שכאן צילמתי במוזיאון הרזידנץ במינכן. הרזידנץ היה המרכז השלטוני והפוליטי של בוואריה במשך מאות שנים, ומערכת כלי הזהב המפוארת הזאת מסין היא פריט באוספי האוצרות של מלכי בוואריה.