הי, שמי זיוה,

אני מתכננת טיולים באירופה, והכיף הגדול שלי הוא לתכנן בעבור אנשים שרוצים ליהנות מטיול מגוון בעיר, במרחב הכפרי ובטבע, ולעשות זאת בתחבורה ציבורית. כמובן אפשר לפנות אלי גם לתכנון טיול ברכב.

אני בוגרת קורס מדריכי טיולים לחו"ל של ביה"ס לתיירות ובלוגרית.

שמתי לב – הבלוג – הוא הבייבי שלי שאותו פתחתי עוד הרבה לפני שהתחלתי לעסוק בתכנון טיולים. אני רוצה לספר עליו בכמה מילים. אני רוצה לספר גם איך נדבקתי בשיגעון התחבורה הציבורית, ולמה אני חושבת שהא עשוי לעודד רבים לטייל יותר או לטייל כפי שהיו רוצים. מזמינה אותך להישאר 🙂

לקריאה נוספת על טיולים בתחבורה ציבורית - הקליקו על התמונה

0523741683

ziva.samtilev@gmail.com

שמתי לב ואני

שמתי לב הוא הבית שלי בשנים האחרונות. יום אחד זה קרה. הבלוגינג התלבש עלי כמו כפפה ליד, התאהבתי במבט ראשון ולא הבנתי איך יכולתי לחיות לפני כן בלי הבלוג. פתחתי אותו מסקרנות ומרצון באתגר חדש, ובאמת הוא לקח אותי למקומות שלא שיערתי שאגיע אליהם. הבלוג הוא מנוע להרחיב את הגבולות של עצמי גם בכתיבה וגם כמטיילת. הבלוג מייצר לי עניין בחיי היום-יום. אני לומדת על הנושאים שאני כותבת עליהם, לומדת וחוקרת. 

 חשוב לי לראות את מה שטיפה מעבר לחזיתות הבתים היפות בכיכר העיר, ולכן אני מחפשת נושאים מעניינים לספר עליהם. אני אוספת את הסיפורים מתוך ההתנסויות שלי. לפעמים דווקא הטריוויאלי מתגלה כמעניין במיוחד, ולפעמים אני מגלה משהו שמעורר בי את החיידק לחקור יותר לעומק. יש לי יחס חם במיוחד לאמנות ואני מרבה לכתוב על כל מה שקשור בכך, החל מבעל המלאכה המקומי ועד לאמנות הממוסדת.

בתחילת הדרך כתבתי כמה פוסטים הנוגעים בהתחשבות בסביבה ובתיירות אקולוגית. מכאן היה לי טבעי להתחבר לרעיון של טיול בתחבורה ציבורית שהיא חלופה ירוקה בנוסף ליתרונותיה האחרים. למעשה, המדור של טיולים בתחבורה ציבורית הוא הצעיר ביותר בבלוג, אבל הוא כבר מלא בתוכן ובהמשך עוד ילך ויגדל.

בכפר Brantes, הר ונטו, פרובנס, צרפת

מאיפה בא השגעון לתחבורה הציבורית?

אני אמא לשלוש בנות שכבר גדלו. בשנים שחלפו טיילנו כמשפחה וגם כיום אני מטיילת לפעמים עם בן הזוג שלי, אבל מוצאת את עצמי יותר ויותר מטיילת בהרכבים שונים וגם לבד. בטיולים שבהם הייתי "המבוגרת האחראית" היחידה או המובילה התמודדתי עם השאלה האם לשכור רכב, ובסופו של דבר ויתרתי לעצמי בנקודה הזאת. הרגשתי שהאחריות לגוש המתכת הזה ולשמירה על החיים שלי ושל חיי הנוסעות אתי יוצרת בי מתח, אבל עדיין חיפשתי דרך לצאת מהעיר.

ובאמת הגעתי ליעדים כפריים יפים, אם זה בדרום אנגליה או באזורי ההר של הריביירה הצרפתית. כשטיול ועוד טיול החלו להצטבר הבנתי שזה לא מובן מאליו ושאנשים רבים אינם יודעים היכן מתאים לטייל כך, איך אפשר להגיע אל דרכי הנוף ואל הכפרים העתיקים, איך להפוך את הקושי ליתרון ואיך להוזיל את העלויות. כפי שאפשר לראות אני לא תרמילאית. את הודו (עדיין) לא חרשתי. ואולי דווקא בגלל זה הניסיון שלי מוכיח שגם את ואתה יכולים.

כבלוגרית של טיולים אני מחוברת לעולם הטיולים, לקולגות ולאנשי מקצוע. אני נמצאת בתוך העולם הזה יום יום והידע ממשיך להתעדכן. אני יכולה לקצר לך תהליכים, למנוע טעויות ולחסוך הרבה זמן של בירורים ועבודת נמלים.

  • אם אתם מטיילים לבד
  • אם אתם הורים יחידנים שרוצים לטייל עם הילדים אבל חוששים לשכור רכב
  • אם אתם זוג בגיל הזהב ומעדיפים לוותר על הנהיגה אבל עדיין רוצים לטייל באופן עצמאי
  • אם אתם צעירים שהשכרת הרכב היא בשבילכם עניין יקר
  • אם אתם אוהבים להסתכל בזמן הנסיעה על הנוף מתוך שחרור מוחלט מהאחריות על הנהיגה
  • אם אתם פשוט אוהדים את דרך הטיול הזאת, כי לטייל בתחבורה מקומית זו חוויה ייחודית ולא רק בררת מחדל
  • ואם אתם רוצים לטייל עם רכב – גם זה מצוין. גם אני מטיילת לעתים ברכב ואשמח לתת גם לכם שירות

אם מצאתם את עצמכם כאן בין המילים