Travel BLOGS בעברית

הנבחרת שלנו

סצנת הבלוגים שלנו צעירה אבל תוססת. אפשר לדמיין מה יהיה כאן בעוד כמה שנים. גלגלו למטה ותראו את העושר של נקודות המבט על עולם הטיולים והמסעות, ואם אתם מכירים בלוג טוב שאינו ברשימה - גלו לי את הסוד.

ArTerminal, I'm On Vacation, InTripment, חלומות שמורים, שבילים, אמא מטיילת לבד,  wow provence, קרוואניסטית, אפקים מטיילים, איילת מטיילת, משפחת נחשון מטיילת, מטיילים בכיפה, מטיילת מחוץ לקופסא, גלויה, yolo-blog, מילים וטיולים, FlyingOut, אפקט ריגה,  יונית מבשלת טיולים, Baking Adventures, לטייל בין סיפורים, לטייל עם נילי ומעין, באמאשלי ניו יורק, אוספת אוצרות, רואה עולם, איפה גיל, The Laughing Traveller, פליי טוטי, פרנקופילים אנונימיים, בדרכים - היכן שנפגשים, חבשושית מחברת בין עולמות, חמש שקל, כאן שם ובכל מקום, The Backpaker, המשוטטת, Lonely Peleg, My Little Cup of Life, Eat Fly Dress, family-world-travel, טיוליס, שמתי לב

רבקה קופלר אוצרת בבלוג שלה את אוצרותיה - הפנינים שאותם היא מלקטת במסעותיה. היא מספרת על מחשבות, זווית מבט אישית מאוד, געגועים לעבר ועוד. יש דגש בבלוג על איכות הצילום ועל האסתטיקה. המפות המצוירות ביד הפכו לסימן ההיכר שלה.

אוספת אוצרות

עמירם צברי מספר סיפורים היסטוריים על פינות בערים שאנו עוברים לידן ומעולם לא ידענו איזה עבר מסתתר מאחוריהם. הסיפורים שלו מציירים עולם מלא, עשיר וצבעוני. העבר קם לתחייה.

לטייל בין סיפורים

 

נירי שאול היא אשת משפחה שיוצאת מדי פעם לטעון מצברים בטיול לבד. את הבלוג היא פתחה כדי לשתף בחוויותיה ולתת השראה לעוד נשים שרוצות ואולי חוששות. בבלוג היא כותבת על טיוליה מתוך דגש על נקודת המבט הזאת. 

אמא מטיילת לבד

 

אורה גזית היא צלמת. היא התחילה את דרכה כבלוגרית טיולים של למטייל, ולאחרונה חיברה בין שתי אהבותיה בבלוג אישי הנותן מקום לצילומים היפים, לחלומות ולסיפורים.

חלומות שמורים

טובה מאי פתחה בלוג מלא באווירה עם פוסטים על ניו יורק שפשוט עושים חשק לקפוץ על המטוס הקרוב ולבלות רק בעיר האינסופית הזאת. בתור ניו יורקרית הארד קור היא אוהבת את הפינות הייחודיות, תערוכה מזדמנת בדרך, קפה במקום מדליק. שווה לעקוב.

כאן שם ובכל מקום

נועה בר-נס אוהבת נגיעות של עיצוב ושל אמנות בחייה ואוהבת גם לטייל בארץ ובעולם. כמעט בכל טיול שלה יש נגיעה גם בעיצוב ובאמנות, ועל כך היא מספרת בבלוג.

ArTerminal

ליען נוסבאום כותבת על טיוליה ועל אהבתה הגדולה לספרים. כסוכנת נסיעות יש לה טיפים על ארגון טיול ועל טעויות שכדאי להימנע מהן, אבל עם הזמן היא פיתחה קול אישי מאוד ופשוט כיף לקרוא את הפוסטים שלה. תצטרכו להיכנס כדי להבין.

בדרכים, היכן שנפגשים 

מיכל בן ארי מנור היא בלוגרית מובילה, שמנהלת בלוג מאוד יצירתי ורחב יריעה על יעדים בעולם וסוגים שונים של תיירות. הנושאים הקרובים ללבה וההתמחויות שלה הם טיולי משפחות בדגש על מתבגרים, עיצוב, יוצרים (ובעיקר יוצרות) ושווקי עתיקות.

רואה עולם

 

ינינה זסלבסקי אפק היא בלוגרית ותיקה, מדור החלוצות, שכותבת על הטיולים שלה ושל בני משפחתה בארץ ובעולם. המשפחה מיומנת מאוד בטיולים. ינינה אוהבת יעדים ייחודיים ואקזוטיים, חובבת אתגרים, טרקיסטית בנשמתה שאוהבת לחקור גם את ההיבטים של התרבות. יש לה נקודת מבט מעמיקה וחוקרת.

אפקים מטיילים

יפעת פיירמן מספרת בקולה המאוד ייחודי על על טיולי המשפחה בארץ ובחו"ל, על זכרונות ועל אנשים או אירועים מעניינים. יש לה אהבה גדולה במיוחד לטיולי חורף. כמו כן היא מרבה לתאר את טיולי המשפחה בארץ, בעיקר קרוב לבית, בגליל. רבים מהתיאורים שלה משרטטים זיכרון ומרקם רב תרבותי של עבר והווה.

גלויה

נילי ומעין הס אשכנזי הם מטיילים ותיקים עם ידע רב בגאוגרפיה, בהיסטוריה ובתיירות. הם מנהלים ביחד בלוג מאוד אינפורמטיבי בדגש על טיול עם ילדים. תמצאו בבלוג הרבה מסלולים והמלצות.

לטייל עם נילי ומעין

אלונה מיניקובסקה מעיפה אותנו במילים שלה לברלין, מילנו, מוסקבה ועוד. היא מספרת תמיד על עצמה ועל משפחתה במילים שנונות ובהומור. כשנחה עליה הרוח היא מספרת על משפחתה בעבר ועל שורשיה ברוסיה. אלונה אומרת שבלוג זה הספר החדש, ובמה שנוגע אליה - זה בדיוק כך. רוצים לקרוא סיפור טוב? תקראו על "השטיח של סבתא אוקה" או על "דבורה"

מילים וטיולים 

♥♥♥

קטי נחשון היא בלוגרית ותיקה מאוד, מדור החלוצות. ההתמחות שלה היא בכתיבה על טיולים אונליין בזמן אמת. היא עושה את זה באופן חינני ומקצועי. משפחת נחשון כל כך מיומנת בטיולים ביחד שכבר הגיעו ליעדים מאוד חריגים בשדה טיולי המשפחות.

משפחת נחשון מטיילת

איילת גזית היא בלוגרית ותיקה, מדור החלוצות. היא כותבת על טיולי המשפחה, על ספרים וסרטים, על דברים יפים ועל אנקדוטות בחיי המשפחה. לאיילת לשון שנונה ומשעשעת מאוד וקהל נאמן שהלך אתה באש ובמים מהימים בתפוז ועד לבלוג האישי. גם היא מתמחה בדיווח אינליין, ותיאוריה תמיד קולחים וכיפיים לקריאה.

איילת מטיילת

חן דודקביץ' התגוררה כמה שנים בניו יורק עם משפחתה וכתבה על חוויותיה בעיר הגדולה, על שופינג, על אמנות ועל כל מה שמעניין. היא עושה את זה בהומור רב, והיות שהיא בעניינים ומקפידה להיות מעודכנת היא ממשיכה בכך גם עכשיו, לאחר החזרה לארץ.

באמאשלי ניו יורק 

גיל דרורי חי בלונדון וכותב בלוג בעברית על טיולים בעולם. גיל מפתח את הנישה של טיולי הרפתקה ואתגר ומראיין בבלוג הרפתקנים ישראלים.

איפה גיל?

יונית אבני היא יועצת טיולים ותיקה ומכירה את אירופה יותר מכל האנשים שאני מכירה. אבל בבלוג שלה היא אינה מתארת מסלולים אלא פותחת זכוכית מגדלת על נושאים מעניינים כמו בתי קברות לחיות מחמד, נשיקות וממתקים, ההיסטוריה של דובוני הצעצוע, קרנבלים ושלל נושאים צבעוניים.

יונית מבשלת טיולים

רוית חבשוש היא אנתרופולוגית וצלמת גאוגרפית הרפתקנית שמטיילת לבד ובוחרת יעדים על פי טעמה הייחודי. היא מרבה לעסוק בסוגיות כמו מהות היופי הנשי, זקנה ואריכות חיים. פעם שמעתי הרצאה מצוינת שלה על קובה אבל ההתמחות הגדולה ביותר שלה היא סרדיניה.

מסע מופלא

זוג מהנדסים צעיר מתאר את טיוליו לפרטים, מהתכנון והארגון ועד לתיאור כל המסלולים. הם מטיילים בטבע ובעיר. שווה לעקוב.

yolo-blog

נופר רונן היא בחורה צעירה שהחליטה לעסוק בבלוג כמקצוע. היא צברה ניסיון וידע ביעדים אהובים על צעירים: תאילנד, גאורגיה, ויאטנם, ארה"ב ועוד, והיא חולקת בבלוג ידע מעשי וכלים לתכנון טיול.

מטיילת מחוץ לקופסא

אלישבע זלצר היא עיתונאית ותיקה וכבר הרבה שנים היא "המשוטטת". היא בלוגרית ותיקה מאוד, מדור החלוצות. יש לה אהבה גדולה לרחוב ולשיטוט חסר מטרה, שבו העיניים וכל החושים הם מורי הדרך. בבלוג היא מגישה בעיקר חוויה, ובעיני היא מומחית לשילוב שבין מילה ותמונה.

המשוטטת

דוראל סיון הוא נווד דיגיטלי (תרמילאי הכותב מהדרכים) המנהל בלוג טיולים בזווית מאוד אישית, עם הרבה מידע ולא פחות מכל אלה - עם הומור ושפה שנונה. מה שמיוחד אצל דוראל כתרמילאי צעיר שהוא מטייל ביבשות שונות, כולל אירופה שנעדרת בדרך כלל ממפת התרמילאים הישראלים.

InTripment

רונית שימרון שהתה בעבר תקופה ארוכה בריגה, עיר הבירה של לטביה, והיא כותבת עליה מכל זווית אפשרית. רק תקנו כרטיס טיסה ואתם מסודרים. ציפור קטנה לחשה לי באוזן שאפקט ריגה עומד להתרחב ליעדים נוספים.

אפקט ריגה

ענבל רובין אוהבת בישול, צילום וטיולים. היא משלבת את כל אהבותיה בבלוג. תמצאו בבלוג שלה גם פוסטים העוסקים בצילום וסרטונים על אוכל ועל טיולים.

baking adventures

 

♥♥♥

צבי חזנוב משתף באהבה הגדולה שלו לפריז ולתרבות צרפת וכותב על פינות נסתרות, רומנטיקה, אוכל והרבה קסם צרפתי. צבי גם מארח בבלוג הרבה אורחים התורמים מהידע שלהם על צרפת ועל אפשרויות טיול בפריז ובמחוזותיה השונים של המדינה.

פרנקופילים אנונימיים

פלג, שמוכר לרבים כלונלי פלג - הוא המטייל הנודד שחי בדרכים במשך 12 שנה והגשים את מה שרבים חולמים. כל מטייל, נווד, שהדרך היא הבית שלו, מאט לפעמים את הקצב לצורך מנוחה. פלג ניצל את התקופות האלה לפרויקטים חברתיים רבים. על כך ועל עוד הרבה דברים הוא ראוי להערכה.

לונלי פלג 

 

משה וולפסון הוא תרמילאי בנשמתו שפתח את הבלוג במטרה לענות על שאלות בסיסיות כמו איזה ציוד לארוז, איך להדליק אש, איזה אוכל לקחת ועוד. הכתיבה של משה מצוינת ומעוררת סקרנות. כדאי להכיר גם אם הנושאים נישתיים ופחות רלוונטיים לטיולים של חלק מאיתנו. 

התרמילאי

 

ערן ברימן טייל בעשרות מדינות והוא חולק את הידע שלו בהרבה הומור. לערן יש נשמה בלוגרית של ממש והוא מחפש יעדים שלא כולם טיילו בהם כדי שיהיה לו מה לחדש. לאחרונה הוא פתח גם מהדורה של הבלוג באנגלית ונראה לאן הוא יגיע.

המטייל הצוחק

הללי סמדר אברמוביץ' היא טיילת הנודדת בדרכים כבר משנת 2010 ביחד עם שלושה ילדים. כשיצאו למסע הם היו זוג עם שלושה ילדים ועתה הם אשה עם שלושה בני נוער מתבגרים. הללי מנהלת בלוג מאוד אינפורמטיבי שבו היא מצליחה לשלב בין ידע על טיול לטווח רחוק עם הילדים ופרנסה מהבלוג לבין סיפורים אישיים מהחוויות בדרכים. הבלוג של הללי הוא מקור המידע המשמעותי ביותר שיש כיום בעברית למשפחות המטיילות לטווח ארוך.

family-world-travel

יוליה ויין היא חובבת אופנה מושבעת ודיילת אוויר שבילתה הרבה בערים בין הטיסות. היא כותבת בלוג המשלב בין אופנה, אהבה לאמנות ולטיולי ערים.

Eat Fly Dress

זואי לסרי חשבה פעם שצריך להיות עשיר כדי לטייל בחו"ל, וגילתה עם הזמן שאפשר לטייל גם בזול. היא מטיילת המון עם ילדיה בחו"ל. משתפת את הקוראים בניסיונה הרב וחולקת בנדיבות רבה מידע וטיפים לקוראים.

פליי טוטי - פשוט ובזול

עדי וייץ מתמקדת בנישה של טיולים לשומרי כשרות. לא קל למטיילים דתיים להסתדר בחו"ל ולרבים הקושי הוא ממש מכשול. עדי חוקרת לעומק את השטח כדי לספק לקהל שלה מידע קונקרטי על מסעדות עם אוכל כשר, מרכזים יהודיים בחו"ל ובתי כנסת. בנוסף לכל אלה היא גם ממליצה על דברים שטובים לכול כמו יעדי טבע מרהיבים, היכן לעשות שופינג ועוד.

מטיילים בכיפה

 

נגה סדן היא בלוגרית ותיקה הכותבת על בגדים יד שניה, מסעות ומה שביניהם. היות שהתחילה לכתוב לפני כמה שנים הספיקה לכתוב על יעדי טיול רבים. כיום היא נודדת ברחבי הארץ עם אוטובוס ששיפצה והפכה אותו לחנות קונספט. זהו פרויקט יחודי ומדליק המשלב חלום ותפיסת עולם המחוברת לקיימות.

חמש שקל

אורית בן עטר אוליאל מטיילת עם משפחתה בקרוואן ברחבי ישראל, ובבלוג שלה היא משתפת בחוויות ובטיפים לקרווניסטים מתחילים במטרה לעודד עוד אנשים לאמץ את אורח החיים הזה.

קרוואניסטית

 

נועה עינב חיה ביוסטון וכותבת בעברית ובאנגלית. היא מספרת על טיולים עם תינוק ועל עיצוב ואירוח אלגנטי.

My Little Cup of Life

ליאור מתמחה בכל מה שנוגע לחברות התעופה, טיסות זולות, צבירת מיילים ונקודות, בחירת מלונות וארגון הטיול בצד הכלכלי. הבלוג שלו מאוד אינפורמטיבי ומתעדכן כל הזמן.

FlyingOut

♥♥♥

נטע קלימי עילם כותבת על מקומות שטיילה בהם. לדבריה, לפעמים היא כותבת על משהו בלתי צפוי שגרם לה לעצור לרגע אחד נוסף. ואני מוסיפה שניתן למצוא הרבה השראה בטיוליה.

I'm On Vacation

שלומית סופיוף ביטון פתחה את בלוג הטיולים בעקבות ניסיון רב שצברה בטיולים קצרים, ארוכים ומכל הסוגים. בכל פוסט היא חולקת טיפים וביניהם גם רשימות של סוכריות וכרישים - מה כדאי לעשות וממה להיזהר.

טיוליס

חוה צוק אוהבת לגלות דברים חדשים, לפגוש אנשים, להתבונן ולכתוב מתוך דיוק לאמת הפנימית שלה. היא מספרת על הרבה פינות מעניינות בארץ וגם על טיוליה בחו"ל. בעיני היא מעבירה מאוד יפה חוויה, אווירה ואת הרגע החולף. כל זה תמיד בצד מידע פרקטי.

שבילים

נורית גאון מתגוררת באקס אן פרובנס במסגרת רילוקיישן בעקבות עבודה של בעלה. היא פתחה מיזם תיירותי בפרובנס ובצדו בלוג שבו היא מעלה הרבה מידע על האזור, טיפים ורעיונות לטיולים.

WOW PROVENCE

מעניין כמה נהיה בעשור הבא

אם אתם מכירים בלוג טיולים טוב שלא נכנס לרשימה שלי, אתם מוזמנים לגלות לי את הסוד