Travel BLOGS בעברית

הנבחרת שלנו

סצנת הבלוגים שלנו צעירה אבל תוססת. אפשר לדמיין מה יהיה כאן בעוד כמה שנים. גלגלו למטה ותראו את העושר של נקודות המבט על עולם הטיולים והמסעות, ואם אתם מכירים בלוג טוב שאינו ברשימה – גלו לי את הסוד.

ArTerminal, I'm On Vacation, חלומות שמורים, שבילים, אמא מטיילת לבד, קרוואניסטית, אפקים מטיילים, איילת מטיילת, משפחת נחשון מטיילת, מטיילים בכיפה, מטיילת מחוץ לקופסא, גלויה, yolo-blog, מילים וטיולים, FlyingOut, travelust,  יונית מבשלת טיולים, Baking Adventures ,travel china, viva italia, לטייל בין סיפורים, לטייל עם נילי ומעין, באמאשלי ניו יורק, אוספת אוצרות, רואה עולם, איפה גיל, The Laughing Traveller, פליי טוטי, פרנקופילים אנונימיים, בדרכים – היכן שנפגשים, חבשושית מחברת בין עולמות, חמש שקל, כאן שם ובכל מקום, The Backpaker, המשוטטת, Lonely Peleg ,Eat Fly Dress, family-world-travel, טיוליס, רק עתיק, בנצי גורן טיולים והרצאות, המצלמה מוסיפה חמישה קילו, ילד טבע, על המזוודות, הטוריסטית, at Nelly's, מטיילים עם ערן, החו"ל כלול, מטיילים בחו"ל עם ילדים, לטייל עם גילי, יצאתי מביתי למסעותי, הדוניסטית, משפחה במסע, היפנית הקטנה, הקונסיירז', שנה בפירנצה, wow provence, travel china, באיטליה, שמתי לב

רבקה קופלר אוצרת בבלוג שלה את אוצרותיה – הפנינים שאותם היא מלקטת במסעותיה. היא מספרת על מחשבות, זווית מבט אישית מאוד, געגועים לעבר, המלצות על ספרים ועוד. יש דגש בבלוג על איכות הצילום ועל האסתטיקה. המפות המצוירות ביד הפכו לסימן ההיכר שלה.

אוספת אוצרות

מיכל בן ארי מנור היא בלוגרית מובילה, שמנהלת בלוג מאוד יצירתי ורחב יריעה על יעדים בעולם וסוגים שונים של תיירות. הנושאים הקרובים ללבה וההתמחויות שלה הם טיולי משפחות בדגש על מתבגרים, טיולים אורבניים בדגש על עיצוב, פינות ייחודיות בעיר, המלצות על חנויות ובתי קפה ייחודיים, נשים יוצרות ושווקי עתיקות.

רואה עולם

נירי שאול כותבת על הסיטואציה של טיול שנעשה ביחידות. לצאת לטייל לבד זה זמן איכות שמאפשר שקט, זמן התבוננות פנימה והחוצה, זמן לעבד מחשבות וחוויות מהטיול ומחיי היום יום.

נירי היא בעלת משפחה ואמא לילדים צעירים. לא רבים מעזים לטייל לבד ובוודאי שלא בשלב בחיים שבו יש ילדים בבית. מטרת הבלוג לתת השראה לנשים שרוצות ואולי חוששות. 

אמא מטיילת לבד

אורה גזית היא צלמת. היא התחילה את דרכה כבלוגרית טיולים של למטייל, ולאחרונה חיברה בין שתי אהבותיה בבלוג אישי הנותן מקום לצילומים היפים, לחלומות ולסיפורים.

חלומות שמורים

ליען נוסבאום כותבת על טיוליה ועל אהבתה הגדולה לספרים. כסוכנת נסיעות יש לה טיפים לארגון טיול, להמנעות מטעויות ועוד. עם הזמן היא פיתחה קול אישי מאוד ופשוט כיף לקרוא את הפוסטים שלה. תצטרכו להיכנס כדי להבין.

בדרכים, היכן שנפגשים 

נועה ברנס אוהבת נגיעות של עיצוב ושל אמנות בחייה ואוהבת גם לטייל בארץ ובעולם. בבלוג שלה היא מספרת על טיולים מתוך דגש על אמנות, על עיצוב ועל סדנאות ייחודיות.

ArTerminal

נילי ומעין הס אשכנזי הם מטיילים ותיקים עם ידע רב בגאוגרפיה, בהיסטוריה ובתיירות. הם מנהלים ביחד בלוג מאוד אינפורמטיבי בדגש על טיול עם ילדים. תמצאו בבלוג הרבה מסלולים והמלצות.

לטייל עם נילי ומעין

אלונה מיניקובסקה מעיפה אותנו במילים שלה לברלין, מילנו, מוסקבה ועוד. היא מספרת תמיד על עצמה ועל משפחתה במילים שנונות ובהומור. כשנחה עליה הרוח היא מספרת על משפחתה בעבר ועל שורשיה ברוסיה. אלונה אומרת שבלוג זה הספר החדש, ובמה שנוגע אליה – זה בדיוק כך. רוצים לקרוא סיפור טוב? תקראו על "השטיח של סבתא אוקה" או על "דבורה"

מילים וטיולים 

ינינה זסלבסקי אפק היא בלוגרית ותיקה, מדור החלוצות, שכותבת על הטיולים שלה ושל בני משפחתה בארץ ובעולם. המשפחה מיומנת מאוד בטיולים. ינינה אוהבת יעדים ייחודיים ואקזוטיים, חובבת אתגרים, טרקיסטית בנשמתה שאוהבת לחקור גם את ההיבטים של התרבות. יש לה נקודת מבט מעמיקה וחוקרת.

אפקים מטיילים

יפעת פיירמן מספרת בקולה המאוד ייחודי על על טיולי המשפחה בארץ ובחו"ל, על זכרונות ועל אנשים או אירועים מעניינים. יש לה אהבה גדולה במיוחד לטיולי חורף. כמו כן היא מרבה לתאר את טיולי המשפחה בארץ, בעיקר קרוב לבית, בגליל. רבים מהתיאורים שלה משרטטים זיכרון ומרקם רב תרבותי של עבר והווה.

גלויה

אילנה בר מספרת על מסעותיה מהעבר ומהיום. אילנה חלמה תמיד להיות מיטיבת לכת, ובחלק מהפוסטים היא מספרת גם על ההתמודדות עם שעות ההליכה הארוכות ועם האתגר הפיזי. דגש רב ניתן לשביל ישראל ולטיולים במדבר, בארץ. לאילנה יש יחס חם לאמנות, לטבע ולכל מה שיכול לעורר את הסקרנות ואת העניין בטיול.

יצאתי מביתי למסעותי

עפר קידר הוא בלוגר ותיק העוסק בצילום. דגש מיוחד ניתן בבלוג ליעדים שבהם טייל. הוא מספר מנקודת מבטו האישית המעניינת. יעדיו מגוונים ומתפרשים על פני כמה יבשות.

המצלמה מוסיפה חמישה קילו

קטי נחשון היא בלוגרית ותיקה מאוד, מדור החלוצות. ההתמחות שלה היא בכתיבה על טיולים אונליין בזמן אמת. היא עושה את זה באופן חינני ומקצועי. משפחת נחשון כל כך מיומנת בטיולים ביחד שכבר הגיעו ליעדים מאוד חריגים בשדה טיולי המשפחות.

משפחת נחשון מטיילת

איילת גזית היא בלוגרית ותיקה, מדור החלוצות. היא כותבת על טיולי המשפחה, על ספרים וסרטים, על דברים יפים ועל אנקדוטות בחיי המשפחה. לאיילת לשון שנונה ומשעשעת מאוד וקהל נאמן שהלך אתה באש ובמים מהימים בתפוז ועד לבלוג האישי. היא מתמחה בדיווח אינליין, ותיאוריה תמיד קולחים וכיפיים לקריאה.

איילת מטיילת

חוה צוק אוהבת לגלות דברים חדשים, לפגוש אנשים, להתבונן ולכתוב מתוך דיוק לאמת הפנימית שלה. היא מספרת על הרבה פינות מעניינות בארץ וגם על טיוליה בחו"ל. בעיני היא מעבירה מאוד יפה חוויה, אווירה ואת הרגע החולף. כל זה תמיד בצד מידע פרקטי.

שבילים

גילי מצא היא עיתונאית ותיקה שחיפשה מקום לעשות בו את מה שעשתה תמיד – כתיבה על טיולים – מתוך קשר ישיר יותר עם הקוראים ובשליטה גבוהה יותר על התכנים. בבלוג היא יכולה לתאר גם את רחשי לבה בעת הטיול. גילי מטיילת קרוב וקחוק, ביעדים מגוונים.

לטייל עם גילי

יונית אבני היא יועצת טיולים ותיקה ומכירה את אירופה יותר מכל האנשים שאני מכירה. אבל בבלוג שלה היא אינה מתארת מסלולים אלא פותחת זכוכית מגדלת על נושאים מעניינים כמו בתי קברות לחיות מחמד, נשיקות וממתקים, ההיסטוריה של דובוני הצעצוע, קרנבלים ושלל נושאים צבעוניים.

יונית מבשלת טיולים

נטע קלימי עילם כותבת על מקומות שטיילה בהם. לדבריה, לפעמים היא כותבת על משהו בלתי צפוי שגרם לה לעצור לרגע אחד נוסף. ואני מוסיפה שניתן למצוא הרבה השראה בטיוליה.

I'm On Vacation

סהר ורועי הם זוג שמטייל וכותב ביחד בבלוג. אהבת הטיולים בארץ ובעולם וההכנות היסודיות שערכו לקראת הטיולים הובילה אותם לפתוח את הבלוג ולשתף בו מניסיונם. הם מטיילים ביעדים מגוונים ומעלים בבלוג הרבה טיפים.

yolo-blog

נופר רונן הפכה את הבלוגינג למקצוע. היא צברה ניסיון וידע ביעדים אהובים על צעירים: תאילנד, גאורגיה, ויאטנם, ארה"ב ועוד, והיא חולקת בבלוג ידע מעשי וכלים לתכנון טיול.

מטיילת מחוץ לקופסא

הילה לוי היא ספרנית ומידענית שאוהבת לתכנן טיולים. היא כותבת על טיוליה לחו"ל ועל טיולים של מכרים כדי ליצור מאגר גדול. בנוסף למסלולים היא חולקת טיפים וכותבת פוסטים על תכנון הטיול, על דילים ועל טיסות זולות.

החו"ל כלול

רונית שימרון שהתה בעבר תקופה ארוכה בריגה, עיר הבירה של לטביה, והיא כותבת עליה מכל זווית אפשרית. רק תקנו כרטיס טיסה ואתם מסודרים. מאז הבלוג החל להתרחב ליעדים אחרים.

travelust

ענבל רובין אוהבת בישול, צילום וטיולים. היא משלבת את כל אהבותיה בבלוג. תמצאו בבלוג שלה גם פוסטים העוסקים בצילום וסרטונים על אוכל ועל טיולים.

baking adventures

שלומית סופיוף ביטון פתחה את בלוג הטיולים בעקבות ניסיון רב שצברה בטיולים קצרים, ארוכים ומכל הסוגים. בכל פוסט היא חולקת טיפים וביניהם גם רשימות של סוכריות וכרישים – מה כדאי לעשות וממה להיזהר.

טיוליס

ערן בריימן טייל בעשרות מדינות והוא חולק את הידע שלו בהרבה הומור. לערן יש נשמה בלוגרית של ממש והוא מחפש יעדים שלא כולם טיילו בהם כדי שיהיה לו מה לחדש. לאחרונה הוא פתח גם מהדורה של הבלוג באנגלית ונראה לאן הוא יגיע.

המטייל הצוחק

משה וולפסון הוא תרמילאי בנשמתו שפתח את הבלוג במטרה לענות על שאלות בסיסיות כמו איזה ציוד לארוז, איך להדליק אש, איזה אוכל לקחת ועוד. הכתיבה של משה מצוינת ומעוררת סקרנות. כדאי להכיר גם אם הנושאים נישתיים ופחות רלוונטיים לטיולים של חלק מאיתנו. 

התרמילאי

 

טליה קליין פרץ פתחה קבוצת פייסבוק בנושא טיול עם הילדים בחו"ל. תוך זמן קצר הקבוצה צמחה מאוד ונאגר בה מידע רב. בבלוג טליה כותבת על טיוליה וכן על טיולי משפחה של גולשים, וכך נאגר גם בבלוג מבחר גדול של יעדי טיול ומסלולים.

לטייל בחו"ל עם ילדים

זואי לסרי חשבה פעם שצריך להיות עשיר כדי לטייל בחו"ל, וגילתה עם הזמן שאפשר לטייל גם בזול. היא מטיילת המון עם ילדיה בחו"ל. משתפת את הקוראים בניסיונה הרב וחולקת בנדיבות רבה מידע וטיפים לקוראים.

פליי טוטי – פשוט ובזול

יוליה ויין היא חובבת אופנה מושבעת ודיילת אוויר שבילתה הרבה בערים בין הטיסות. היא כותבת בלוג המשלב בין אופנה, אהבה לאמנות ולטיולי ערים.

Eat Fly Dress

רוני ופז אביב הם זוג צעיר חובב חופשות וחיים טובים. היעדים מגוונים. חלקם אקזוטיים. הם אוהבים נוחות ופינוק, ממליצים מניסיונם ומארחים כותבים נוספים להעשיר את הבלוג.

הקונסיירז'

מלי אברמוביץ' כותבת לדבריה כדי להפיג את התסמינים הקשים של קדחת הנסיעות שהיא לוקה בהם (כמו רבים מאיתנו) בין טיול לטיול. מלי שונאת נסיעות ובכל זאת מרבה לטייל ביעדים שמגיעים אליהם בטיסות טראנס אטלנטיות. היא אוהבת יעדים ייחודיים שלא רבים מטיילים בהם וכותבת גם על טיסות זולות, על טיפים לתכנון הטיול וטיפים לבלוגרים.

הטוריסטית

אביחי שקד פתח בלוג בעקבות דף פייסבוק בשם ילד טבע שבו שיתף באהבתו הרבה לטיולים בטבע ולמסלולי טיול בארץ. בבלוג שפתח באותו שם הוא כותב על מסלולים בארץ ובחו"ל וכן חולק טיפים לטיולים עם הילדים, לפיקניק בחיק הטבע ועוד.

ילד טבע

ערן פאר פתח בלוג אחרי שחברים וקרובי משפחה שאלו אותו איך הוא מוצא את המקומות שאליהם הוא מגיע ואיך הוא מארגן את הטיול. הוא החליט להתחיל לחלוק את הידע עם ציבור המטיילים. ערן מרבה לטייל בארץ ודגש רב ניתן בבלוג למידע ומסלולים בישראל.

מטיילים עם ערן

תמר גולן כותבת על לייף סטייל ועל החיים הטובים, אולם הטיולים תופסים מקום נכבד מהכתיבה שלה ומחייה, ולכן נתתי לבלוג שלה את המשבצת הזאת כאן. הצילומים בבלוג מרשימים, ואם אתם אוהבים את תענוגות החיים גם בטיולים, הבלוג של תמר הוא השראה של ממש. תמר כותבת גם על בלוגינג ועל ניהול בלוג מצליח.

הדוניסטית

נוודים דיגיטליים

פלג, שמוכר לרבים כלונלי פלג – הוא המטייל הנודד שחי בדרכים במשך 12 שנה והגשים את מה שרבים חולמים. כל מטייל, נווד, שהדרך היא הבית שלו, מאט לפעמים את הקצב לצורך מנוחה. פלג ניצל את התקופות האלה לפרויקטים חברתיים רבים. על כך ועל עוד הרבה דברים הוא ראוי להערכה.

לונלי פלג 

הללי סמדר אברמוביץ' היא טיילת הנודדת בדרכים כבר משנת 2010 ביחד עם שלושה ילדים. כשיצאו למסע הם היו זוג עם שלושה ילדים ועתה הם אשה עם שלושה בני נוער מתבגרים. הללי מנהלת בלוג מאוד אינפורמטיבי שבו היא מצליחה לשלב בין ידע על טיול לטווח רחוק עם הילדים ופרנסה מהבלוג לבין סיפורים אישיים מהחוויות בדרכים. הבלוג של הללי הוא מקור המידע המשמעותי ביותר שיש כיום בעברית למשפחות המטיילות לטווח ארוך.

family-world-travel

גיל דרורי התחיל לכתוב כשהתגורר בלונדון ועם הזמן החליטו הוא ובת זוגו, שאף היא בלוגרית (כותבת באנגלית) לעזוב את משרותיהם ואת הבסיס הבטוח ולטייל על בסיס קבוע. גיל מפתח את הנישה של טיולי הרפתקה ואתגר ונותן כבוד לתיירות ירוקה ולקיימות. 

איפה גיל?

בלוגים של אנשי מקצוע, בדגש על סיפורים מיוחדים, היסטוריה, תרבות ואנתרופולוגיה

עמירם צברי הוא מדריך טיולים שאוהב את המורשת של אירופה ומתמחה בעיקר באיטליה. הוא מספר סיפורים היסטוריים על פינות בערים שאנו עוברים לידן ומעולם לא ידענו איזה עבר מסתתר מאחוריהם.  העבר קם לתחייה. 

לטייל בין סיפורים

בנצי גורן הוא מדריך טיולים ומרצה בעל ידע רחב על תרבויות. באתר שלו יש בלוג שבו הוא מעלה סיפורים על היסטוריה, על מוזיקה ועל הקשר שלה למקום ועל נושאים מגוונים ומעניינים.

בנצי גורן, טיולים והרצאות

רוית חבשוש היא אנתרופולוגית וצלמת גאוגרפית הרפתקנית שמטיילת לבד ובוחרת יעדים על פי טעמה הייחודי. היא מרבה לעסוק בסוגיות כמו מהות היופי הנשי, זקנה ואריכות חיים. פעם שמעתי הרצאה מצוינת שלה על קובה אבל ההתמחות הגדולה ביותר שלה היא סרדיניה.

מסע מופלא

נישות ייחודיות
השראה

אלישבע זלצר היא עיתונאית ותיקה וכבר הרבה שנים היא "המשוטטת". היא בלוגרית ותיקה מאוד, מדור החלוצות. יש לה אהבה גדולה לרחוב ולשיטוט חסר מטרה, שבו העיניים וכל החושים הם מורי הדרך. פעם כתבה בעיקר על אמנות רחוב. היום היא חיה חלק מהשנה ביוון וכותבת על יוון. לטענתה היא כותבת בשביל ההשראה, ובעיני היא מומחית לשילוב שבין מילה ותמונה.

המשוטטת

קרוואנים

אורית בן עטר אוליאל מטיילת עם משפחתה בקרוואן ברחבי ישראל, ובבלוג שלה היא משתפת בחוויות ובטיפים לקרווניסטים מתחילים במטרה לעודד עוד אנשים לאמץ את אורח החיים הזה.

קרוואניסטית

טיולים לשומרי כשרות

עדי וייץ מתמקדת בנישה של טיולים לשומרי כשרות. לא קל למטיילים דתיים להסתדר בחו"ל ולרבים הקושי הוא ממש מכשול. עדי חוקרת לעומק את השטח כדי לספק לקהל שלה מידע קונקרטי על מסעדות עם אוכל כשר, מרכזים יהודיים בחו"ל ובתי כנסת. בנוסף לכל אלה היא גם ממליצה על דברים שטובים לכול כמו יעדי טבע מרהיבים, היכן לעשות שופינג ועוד.

מטיילים בכיפה

קיימות, מסעות ובגדים יד שניה

נגה סדן היא בלוגרית ותיקה. פעם היא כתבה על מסעות, בגדים יד שנייה ומה שבינהם. היום האהבה לבגדים יד שנייה היא עסק והמיקוד של הבלוג הוא בזה. היא נודדת ברחבי הארץ עם אוטובוס ששיפצה והפכה אותו לחנות קונספט. זהו פרויקט יחודי ומדליק המשלב חלום ותפיסת עולם המחוברת לקיימות. למרות שהבלוג כבר אינו בלוג טיולים קלאסי אני מפרגנת לה כי היא עושה לדעתי דבר חשוב. 

חמש שקל

תעופה ושירותי קרקע

ליאור מתמחה בכל מה שנוגע לחברות התעופה, טיסות זולות, צבירת מיילים ונקודות, בחירת מלונות וארגון הטיול בצד הכלכלי. הבלוג שלו מאוד אינפורמטיבי ומתעדכן כל הזמן.

FlyingOut

בלוגים המתמחים באזור או ביעד אחד

פריז

צבי חזנוב משתף באהבה הגדולה שלו לפריז ולתרבות צרפת וכותב על פינות נסתרות, רומנטיקה, אוכל והרבה קסם צרפתי. צבי גם מארח בבלוג הרבה אורחים התורמים מהידע שלהם על צרפת ועל אפשרויות טיול בפריז ובמחוזותיה השונים של המדינה.

פרנקופילים אנונימיים

ניו יורק

חן דודקביץ' התגוררה כמה שנים בניו יורק עם משפחתה וכתבה על חוויותיה בעיר הגדולה, על שופינג, על אמנות ועל כל מה שמעניין. היא עושה את זה בהומור רב, והיות שהיא בעניינים ומקפידה להיות מעודכנת היא ממשיכה בכך גם עכשיו, לאחר החזרה לארץ.

באמאשלי ניו יורק 

ניו יורק

טובה מאי הפסיקה לספור כמה פעמים ביקרה בניו יורק. בבלוג שלה היא כותבת על חוויות מיוחדות בניו יורק, ולמעשה מציגה ניו יורק למתקדמים. אבל גם המגיעים לראשונה לעיר בוודאי ישמחו לקרוא ולהידבר באהבה של טובה לתפוח הגדול.

כאן שם ובכל מקום

צפון אמריקה

אושרה קמחי כותבת על טיולים בחו"ל אולם כשמדובר בצפון אמריקה ובארה"ב – היא שם דבר. הטיול הראשון של אושרה בארה"ב היה שמונה חודשים עם המשפחה בקרוואן, ומאז היא חזרה ליבשת שוב ושוב, פעמים רבות בקרוואן.

על המזוודות

ארה"ב

נלי זבז’ינסקי נמצאת בארה"ב במסגרת רילוקיישן עם בעלה. הדגש בבלוג שלה אינו על טיולים אלא דווקא על בישול, יצירה ויתר תחביביה, אולם צירפתי אותו לכאן למרות זאת היות שהחלה לכתוב גם פוסטים על יעדי טיול והם נראים כהתחלה טובה להמשך. שווה לעקוב.

at Nelly's

הולנד

רחלי לביא דגן היא ישראלית החיה בהולנד. רחלי מובילה סיורי וינטג', ובאתר שלה יש בלוג שבו היא משתפת במקומות ייחודיים בהולנד ובנושאים מעניינים.

רק עתיק

יפן

אורית מצא שגב מתעניינת במיוחד בתרבויות מזרח אסיה ואף למדה עליהן במסלול אקדמי. את הבלוג פתחה בעקבות טיול ביפן, שבה היא מתעניינת באופן מיוחד.

היפנית הקטנה

רומניה

דנה לב יצאה עם המשפחה לרומניה במסגרת רילוקיישן ופתחה את הבלוג שמתאר את חייהם ברומניה, מסלולים שעשו עם הילדים, אורחות חיים ומנהגים ברומניה וכל דבר מעניין שהיא מוצאת לנכון לכתוב עליו. 

משפחה במסע

פרובנס

נורית גאון מתגוררת באקס אן פרובנס במסגרת רילוקיישן בעקבות עבודה של בעלה. היא פתחה מיזם תיירותי בפרובנס ובצדו בלוג שבו היא מעלה הרבה מידע על האזור, טיפים ורעיונות לטיולים.

wow provence

סין

בעליו קוראים לו "אתר" והוא נראה כמו בלוג. הכותבים בו הם ישראלים המומחים לסין והכתבות הן מקצועיות. אז אולי לא בלוג קלאסי אבל מסתמן כ"התנ"ך של המטיילים הישראלים לסין". יש בו ידע מקיף על מקומות, מסלולים וכל מה שחשוב לדעת כשנוסעים לסין.

travelchina

איטליה

קבוצת כותבים המכירים את איטליה היטב כותבים על ערים מעניינות, על קניות, על אוכל, על אופנה, על אירועים ועל כל מה שרק אפשר כשחושבים על איטליה. 

באיטליה

איטליה

אילאיל קופלר יצאה לשנה בפירנצה ביחד עם בת זוגה רוני, הלומדת רישום באקדמיה לאמנות של העיר. אילאיל מתעדת חוויות מהשנה המיוחדת הזאת וכותבת על מקומות שהיא ובת זוגה מבקרות בהם בפירנצה וביעדים אחרים, בעיקר באיטליה. צריך רק לקוות שאילאיל תמשיך לכתוב בבלוג גם כשתסתיים השנה.

שנה בפירנצה

איטליה

דלית קצנלנבוגן חיה בעבר באיטליה וכבר שנים רבות היא מדריכה טיולים באיטליה. באתר שלה יש בלוג ובו פוסטים עשירים במידע.

viva italia

מעניין כמה נהיה בעשור הבא

אם אתם מכירים בלוג טיולים טוב שלא נכנס לרשימה שלי, אתם מוזמנים לגלות לי את הסוד